Hoşgeldiniz  

İŞ İNSANI ÖNDER’DEN MEMLEKETİNE VEFA ÖRNEĞİ

admin | 17 Mart 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İŞ İNSANI ÖNDER’DEN MEMLEKETİNE VEFA ÖRNEĞİ

Batman’ın Beşiri ilçesinden 28 yıl önce İsviçre’ye göç eden iş insanı Cemal Önder, doğup büyüdüğü toprakları unutmayıp büyük bir vefa örneği sergiledi.

Önder, başarılı ve ihtiyaç sahibi olan 100 öğrenciye tablet desteğinde bulundu.

Batman Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile iletişime gecen hayırsever iş insanı Cemal Önder, vakfın belirleyeceği 100 öğrenciye eğitimde kullanmaları üzere tablet desteğinde bulunacağını iletti. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın belirlediği dersinde başarılı olan dezavantajlı 100 öğrenciye iş insanı Önder’in İsviçre’den getirdiği tabletler vakıf bahçesinde kendilerine verildi. Öğrencilere tablet bilgisayarın dışında giyim desteği de sağlandı. Tabletler sahibi olan öğrencilerin yaşadığı mutluluk ise adeta gözlerinden okundu.

“BU TAKIM DESTEKLERİ ELİMİZDEN GELDİĞİ KADAR YAPIYORUZ”

Benzer sosyal yardımların memleketinde bulunan dezavantajlı guruplara belli aralıklarla sağladığını aktaran iş insanı Önder, daha önce de Beşiri Kaymakamlığı aracılığı ile ilçede Sosyal Market açarak dar gelirli ailelere destek verdiklerini söyledi.

Önder, “Son 28 yıldır İsviçre’nin Zürih kentinde yaşıyorum. Bugünkü yaptığımız etkinlikle çocuklarımıza birer tablet verdik. Biliyorsunuz bu korona sürecinde bir takım şeyler oldu. Evden çalışmalar oldu. Ondan dolayı uzaktan eğitim için dedik bir yardımda bulunalım. Korona sürecinde bir takım sıkıntılardan dolayı gelemedik. Onu şimdi başarabildik. Valiliğin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının desteğiyle bir de çocukları giydirdik.

Amacımız şuydu; başarılı ve ihtiyaç sahipleri çocuklara destek olalım ve de memleketimize olan vefa borcumuzu ödeyelim.  Böyle ara ara gelip bir takım destek çalışmaları yapıyoruz. 2006 yılında Beşiri’de kaymakamlığımızın da desteğiyle sosyal market yapmıştık. Bu o zaman Türkiye’de bir ilk olmuştu. Bu takım etkinlikler elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz. 100 öğrenciye tablet verdik ve dediğim gibi valiliğin aracıyla da giydirdik onları” dedi.

VALİ ŞAHİN’E TEŞEKKÜR ETTİ

Açıklamalarının devamında Batman Valisi Hulusi Şahin’e de teşekkür eden Önder, “yapmış olduğumuz tablet desteğinde bize yardımlarını esirgemeyen ve öğrencilerin belirlenmesinde katkı sunan başta Batman Valimiz Hulusi Şahin olmak üzere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanımız Beşir Aslan’a teşekkür ederim” diye konuştu.

29 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.