Hoşgeldiniz  

İŞ YOK Kİ ARANSIN…

Halit BEYTÜT | 14 Ekim 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemizin adeta kanayan yarası haline gelin ve milyonlarca işsizin artık doruğa ulaştığı bir dönemi yaşayan ülkemiz ne yazıktır ki tarihinin en kötü dönemini yaşamaktadır.

İlimizde de üzülerek ifade etmek isterim ki işsizlerin sayısı azımsanmayacak kadar çoktur ve işsizler ordumuza da her yeni günde birilerinin katılıyor olması da işin ne denli tehlikelere doğru gittiğinin.

Farkında olmayanlarında umursamaz tavırları işin çığırından çıkmasına ramak kaldığının da bir göstergesi olmaya başlamıştır.

Tüm bu sorunlar yaşanırken ve işsizler ordumuza yenileri eklenip korkunç boyutlara ulaşırken, mevcut iktidarın bu konudaki bir çabasının olmaması da apayrı bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır.

İlimizde de aynı sorun hüküm sürmektedir ama işsizler ordusuna neden iş aramıyorsun sorusuna verdikleri yanıt son drece düşündürücüdür ve iş yok ki arayalım yanıtıyla karşılaştığımızda onlarında ne kadar haklı olduklarına tanık olmaktayız.

Öyle ya ilimizde iş istihdamına yönelik en ufak bir çalışma olmayınca, fabrikalarımız olmayınca ve de iş adamlarımız istihdam adına en ufak bir çalışma içinde olmayınca işsizler nasıl iş arasın ki.

Yıllardır ilimizde işsizler ordusuna yenileri eklenmekte ve ne acıdır ki iş alanları yaratılmamış ve bu yüzden de işsizlere her geçen yıl yenileri eklenmiştir.

Bu talihsizliği ne zaman yeneriz diye yıllardır bekleyip durduk ama nafile Batman her geçen yıl istihdam yönünde sınıfta kalmaktan kurtulamamıştır. Bakın Norveç de Norveç başbakanı korona aşısını bulunursa bunu ülke olarak tüm vatandaşlarımıza ücretsiz yapılacağını duyurdu.

Bizde ise Allah muhafaza böyle bir aşı bulunursa ve tüm vatandaşlara ücretsiz verileceği söylenmezse işsizler ordusu bu aşıyı olamayacak ve bir bakıma ölmeye mahkum edilecekler.

Öyle ya bir maskeyi bile kendi vatandaşına ücretsiz dağıtmaktan aciz bir iktidar aşıyı da üzülerek ifade etmek isterim ki ücretsiz kesinlikle vermeyecek ve bundan da vergileri vatandaşa yüklediği zamlarla vatandaşın alım gücünü tükettiği gibi rant kazanma yoluna gidecektir diye düşünmemek elde değil.

Bu ülkeni insanlarının tek suçları birilerine güvenip ülkenin yönetimini onlara bağışlayan milletin talihsizliğidir. İktidara getirdiklerinden bu güne kadar en ufak bir olumluluk görmeyen bu milletin ahını mahşerde çekecekler ama ne yazıktır ki bu asil millet her dönemde aldatılmış ve verilen vaatlere inanma gibi bir talihsizlik yaşamıştır.

İşsizlere iş bulmak zorunda değiliz diyen bir zihniyete koca ülkenin yönetimine verenlere yazıklar olsun.

50 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.