Hoşgeldiniz  

İŞKUR’DAN ENGEL TANIMAYAN HİZMETLER

admin | 03 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Besim Eviz, engellilerin yaşamın her alanında aktif olmaları gerektiğini söyledi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan Batman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Besim Eviz, İŞKUR olarak engelli bireylerin çalışma hayatında daha etkin, başarılı ve uyumlu olmaları açısından engellilere yönelik hizmetlerinin artarak devam ettiğini söyledi.

“1.685 BİN TL DESTEK SAĞLANDI”

2020-2021 Yılı içerisinde 569 engellinin özel sektörde istihdam edildiğini aktaran Eviz “180 kişi meslek edindirme kursu ile meslek sahibi olmuş, 1875 engelli kardeşimizle bireysel görüşme yapılarak uygun kurs, proje ve programlara yönlendirilmiştir. Ayrıca kendi işini kurmak isteyen 12 engellimizin projesi kabul edilerek 1.685 bin TL maddi destek sağlanmıştır” dedi.

“HİBE DESTEĞİ 17 ARALIĞA KADAR UZATILDI”

Müdür Eviz “Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezalarından; engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve engelliler ile eski hükümlülerin kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere başvuru süresi 17 Aralık 2021 tarihine kadar uzatılmıştır. Engellilerin her alanda var olmaları gerektiğini vurgulayan Eviz, “Engelli kardeşlerimizin yaşamın her alanında aktif olmaları gerektiği inancındayız. İstihdam alanı da engellilerin var olması gereken önemli alanlardan biridir. Engelsiz istihdam için, İŞKUR olarak Engelli İş Koçlarımız ile sahada çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

44 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.