Hoşgeldiniz  

İŞLER KIRIK, VATANDAŞ CAN ÇEKİŞİYOR UMURLARINDA MI…

Halit BEYTÜT | 20 Temmuz 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Salgın yüzünden son derece büyük ekonomik sıkıntıya giren esnaf her geçen gün dükkanını kapatmak zorunda iken, Emekliler yılın ilk altıncı ayında sadece sadaka niteliğindeki zammı almakla karşı karşıya bırakılırken, gıda ürünlerine fahiş zamlar üst üste gelirken, evine ekmek bile götürmekle karşı karşıla kalınırken, zevku safa alemlerine dalmış zatı muhteremlerin umurunda bile olmadığı son derece büyük bir ibretle izlenmektedir.

Ekonominin patronu olan zatı muhterem berat Albayrak her gün pembe tablolar çizmeye devam ederken vatandaşların cebindeki paranın bile bittiğinden bihaberdir.

Banklara düşük faizle kredi kapılarını açanlar ülkemdeki bütün vatandaşlarımızı ne yazıktır ki borçlanıp bunları da zamanı gelince ödeyememekle karşı karşıya geleceklerini bile hesaba katmamışlardır.

Millet artık geçinememekte, esnaf zaten borç altında inleyip dükkana kilit vurmakta, işsizlik almış başın itmiş de zatı muhterem iktidar yetkililerinin bunu hala görmezlikten gelip gündemi harika taktiklerle değiştirmenin peşine düşmüşlerdir, bu yüzden millete karış olan sorumlulukların da erteleyip durmaktadırlar.

Vatandaşının refahın düşünmeyip sadece gündemi değiştirip var olan sorunları unutturmak çabası içinde olan bir iktidarımızın olması Türkiye için son drece büyük bir talihsizliktir.

Ülkemdeki vatandaş mutsuz ülkemdeki üniversite mezunu gençlerimiz umutsuz.

Emeklimiz zaten sefilleri oynamakta, hal böyle olurken siyasetçilerin hal bunu görmezlikten gelip gündemi değiştirme çabası içinde olmaları ülkemin insanlarına yapılan en büyük haksızlıktır.

İşte benim ülkemin insanlarının içinde bulunduğu çaresizlik ve yarınlarından umutlarını kesmiş bir ulus olmanın mutsuzluğunu yaşamaktadırlar.

Hiç kimse bulanık sularda balık avlama gibi bir talihsizlik içine girmesin. Ülkemin durumu böyle apaçık ortadayken taktiklerle ülkemin insanını oylayıp duranların gün gelecek bunun hesabını vermek zorunda kalacaklarını da hesaba katmalıdırlar.

Ben ülkemi böylesine naçarlığı karşısında vatandaşlarımı hala kandırma taktikleriyle oyalamayı kendilerine alışkanlık getirenlerin foyası artık meydana çıkmış tüm güvenirliliklerini yitirmiş olduklarını da bilmelerinde büyük yarar olacaktır.

Benim cennet misali ülkemin insanlarını karamsarlığa itenlerin iki yakası hiç bir zaman bir araya gelmeyecek ve vatandaş nezdinden hiçbir kıymeti harbiyleri kalmamıştır bilsinler.

217 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.