Hoşgeldiniz  

İŞSİZLERE ÇARE YOK

Halit BEYTÜT | 04 Mart 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemizin adeta kanayan yarası haline elen işsizlik sorunu ne yazıktır ki her geçen gün daha tehlikeli boyutlara ulaşmaktadır.

Öylesine bir hal aldı ki işsizlik işsizler iş aramaktan bile çekinir oldular.

Ülkemizdeki işsizler ordusunu her geçen gün bir yenileri eklenirken v bunun da ülkemizin adeta kanayan yarası haline gelirken iktidarın bu konuya hiç değinmemesi ve çare bulma gibi bir girişimde bulunmaması ülkemiz işsizleri daha da karamsar bir âleme sürüklemektedir.

İstihdama yönelik hiç bir çalışmanın yapılması ve iş bulma umudunu yitiren işsizler ordumuzun bireyleri üzülerek ifade etmek isterim ki bir başka ülkelerde yaşama arzusuna kapılmaktadırlar.

Özellikle genç neslimizin işsizler ordusundaki sayısı korkunç rakamlara ulaşması her zaman genç bir nüfusla övündüğümüz bu pırlanta gençlerimizi de kaybetmekle karşı karşıyayız.

Tüm olumsuzluklara rağmen iktidarın böylesine hayati önem arz eden bir konudan bahsetmemesi ve sanki ülkede böylesine bir sorunun olmadığı gibi tutum ve davranış içinde olması da son drece büyük bir hayal kırıklığı yaratmaktadır.

Bu ülkede insanların refah düzeyin insan onurun yaraşır bir düzey getirmekle mükellef olanların vatandaşının içine düştü bu elim durum karşısında kıllarını bile kıpırdatmaları verilen oyların da kahrolmasın neden olmaktadır.

İktidarlar ülkenin refah düzeyini insan onuruna yaraşır bir düzeyle ulaştırmakla yükümlü iken sadece kendi yandaşlarının refah düzeyini yükselterek geride kalan vatandaşlara da en büyük ihaneti yapmakta olduklarını bile görmezlikten gelmekteler.

Böylesine vurdumduymaz bir yönetim tipini layık gören vatandaşlarımızın iktidara bundan böyle güven duymaları bile artık hayalden öteye gitmeyecektir diye düşünüyorum.

Ülkemiz genelinde işsizler ordusu her geçen gün katlanarak artmasına rağmen bunu hala idrak etmeyen ve bildiklerini okumaya hatta milleti oyalama taktiklerine devam etmelerine en büyük gafleti işlediklerini ifade etmek isterim.

Bu durumun artık böyle gitmesine kesinlikle tahammül etmeyerek olan işsizler ordusu eninde sonunda patlayan bir bomba gibi ülkeyi yönetenlerin başına üşüşmelerine de az bir süre kaldığın özellikle ifade etmek isterim.

231 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.