Hoşgeldiniz  

İŞSİZLERE YAŞAM ZEHİR OLDU…

Halit BEYTÜT | 18 Aralık 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Paramızın adeta pula döndüğü bir dönemde yıllardır bir iş arayıp ta bulamamanın işkencesini çeken milyonlarca işsizimiz ve üniversiteyi bitiripte kahve köselerine mahkûm olan gençlerimiz artık yarınlarından bile umutlarını keser hale geldiler.

Ekonomik kriz ülkedeki tüm kesimi adeta linç ederken ülkeyi yönetenlerin hala pişkin tavırlarla hiç bir şey olmamış gibi tutum sergilemeleri çekilmez bir kabusa dönüşmüştür.

Halkın olmazsa olmaz temel gıdası olan ekmek için uzun uzadiya kuyruklar oluştuğu güzelim ülkemde bu elim manzara karşısında bile koltuklarını koruyabilme adına halkı oyalamalarla uyutmaya çalışanların ülkesi olup çıktık.

Hayatımız dolar ve avroya bağlanmış benim ülkemin parası ne yazıktır ki her gün değersizleşmeye yüz tutmuştur da halk her gün ve dur durak bilmeyen zam yağmuru karsısında artık teprenemez duruma getirilmiştir.

Bu karmakarışık düzensiz ekonomi kriz karşısında vatandaş daha ne zamana kadar dayanacak bilinmez ama bilinen bir gerçek var ki o da halkın büsbütün ezildiğidir.

Fakiri daha da fakirleştiren, zengini ise daha çok zenginleştiren bu ucube yönetim sanırım halkın çektiğini ve yokluklarla nasıl boğuştuğunu görmek bile istemediği bir vurdumduymazlıkla karsı karsıya kalındığıdır.

Bu böyle devam edemez asgari ücrete yaptıkları zamla millete bayram havası yarattıklarını iddia edenler hemen akabinde yaptıkları acımasız zamlarla yine bayram yerine hüsranı yaşattılar.

Her sabah zamla uyanır hale gelen vatandaş gerçekten bunalımlara itiliyor ve çaresizleştirilen bir ulus olarak çıkılıyor.

Yaşamı yaşanmaz hale getirenler, umursamaz tavırlarla ülkedeki dramatik duruma kayıtsız kalmalarının yanında hala bu düzeni savunanların var olması ise ülkemin ne kadar aciz bir duruma düştüğünün farkına bile değiller.

İşsizler ordusuna her gecen gün yenilerinin eklendiğini görmelerine rağmen hala is beğenmeyenlerin olduğunu söyleyen bazı siyasetçileri dinledikçe bunun ne denli insan dışı bir durum olduğunu görme talihsizliğini yaşıyoruz.

37 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.