Hoşgeldiniz  

İŞSİZLİK BOYUN BÜKÜYOR

Halit BEYTÜT | 09 Aralık 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemizde artan işsizlik korkunç boyutlara ulaşmışken, iktidarın buna bir çözüm getirmemesi işsizlerin umutlarını da bitirmiş görünüyor.

Seçim meydanlarında envai çeşit umut dağıtıp seçildikten sonra vaat ettikleriyle kendilerini sorumlu tutmaması siyasetçilere olan güveni tamamen yitirmektedirler.

Milletin oylarını bin bir vaatler sıralayarak kandıranlar her ne hikmetse seçilip meclisin yolunu tuttuktan sonra millete verdikleri sözleri adeta söylememiş gibi bir tutum sergiliyorlar.

Bu ülkenin vatandaşının oylarıyla belirli makamlara gelenlerin, neden millete karşı ahde vefa borçlu olduklarını umursamıyor ve millete karşı sorumluluklarını yerine getirmemeyi adeta kendilerine ilke edinmekten kaçınmıyorlar. Bu ülkenin insani vefalıdır.

Bu ülkenin insanı vatanını milletini canı gibi severde seçilip makam sahibi olduktan sonra milleti unutma gafletine düşmeleri asla sürpriz değildir.

Ankara’nın havasını soluyan sözde vekiller, kimlerin sayesinde orda buluntularının gafletine düşüyorlar.

Milletin vekili olarak meclise adim atanların meclis çatısı altında sadece birbiriyle dalaşmaktan asli görevlerini yapmaktan bile aciz duruma düşmüşlerdir.

Ben vatandaşın oylarıyla bu günkü koltukta oturup milleti unutmalarını hayatımızın en büyük ihaneti olarak görüyorum.

Meclise 5 yıl için gidenler bu günlerin bitmeyeceğini, millete bir daha ihtiyaç duyacaklarını unutmaları verile oyların helal edilmediği dillerde düşmemektedir.

Dileğim keser döner sap döndüğünde bir seçi için vatandaşın yüzüne bakacak yüzlerinin olmamadır.

Her geçen gün katlanarak artan işsizlik işsizlerimizin boynunu bükmeye devam ediyor da zati muhterem iktidarın kulakları duymuyor gaipten gelen bir ses olarak nitelendiriyor.

75 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.