Hoşgeldiniz  

İŞSİZLİK DAYANILMAZ BOYUTLARDA…

Halit BEYTÜT | 15 Haziran 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Pandemi nedeniyle vatandaşlar hem can derdine hem de özellikle yaşamın olmazsa olmaz gereksinimlerini büyük ölçüde hem yakınlarını yitirdi hem de yaşamını idame ettirebilme adına çok ama çok büyük acılar içinde kıvranıp durdu.

Avrupa ülkeleri kendi vatandaşlarının mağdur olmaması adına üzerlerine düşen sorumluluklarını yerine getirirken pandemiden etkilenmemeleri için gereken her türlü fedakârlığı yaparak vatandaşlarının mağdur olmaması için üzerlerine düşen görevi yerine getirmekten çekinmezlerken benim ülkemi yönetenler ne büyük talihsizliktir ki sadece yükü kendi vatandaşının sırtına yüklemeyi reva gördüler.

Hem pandemi illeti hem de her geçen gün biteviye artan işsizlikle karşı karşıya kalan ülkemin fedakar insanları ne yazıktır ki kaderleriyle baş başa bırakıldılar.

Arada bir destek diye verilen sadaka niteliğindeki yardımlar son derece mağdur olan vatandaşları hep tatminkarlıktan uzak kaldı.

İşsizler ordumuza her geçen gün artarak katılım olurken ve bu durum büyük bir tehlike arz ederken ne yazıktır ki bu duruma hep seyirci kalındı ve çözüm adına hiç bir teşebbüste bulunulmadı.

Ülkemi yönetmek adına yola çıkanların bu gün vatandaşı nasıl bir kenara attıklarını ve onları nasıl kaderleriyle baş başa bıraktıklarını büyük bir hayret ve üzüntüyle izliyoruz.

Bir iste çalışan ve emekli olan insanlar karınca kararınca idarelerini güçlükle de olsa yapma imkanını buluyorlar onların az da olsa bir maaşları var, ya sabahtan aksama kadar iş arayıp ta bulamayan issizler ordumuzun nasıl hala ayakta durabildiklerine gerçekten şaşırıyorum.

Böylesi bir durum içinde olan insanlarımızın düştükleri bu onarılamaz çaresizliklerine hala seyirci kalınıyor ve bu konuya değinme gereği duyuluyorsa buna tabiri caizse sadece pes demek gerekiyor.

Ben kesinlikle felaket tellallığı yapma gibi bir düşünce içinde değilim ama bu ne yazık ki bir gerçek manzara arz etmektedir.

Bunlar dile getirmek bazı kesimi rahatsız edebilir ama gerçek olan görünen köy kılavuz istemez gerçeğini asla gözardı edemeyiz.

Bu yüzden gerçekler acı da olsa söylenmeli ve bu konuya da sağır sultanlar rolü oynanmalıdır diye düşünmemek elde değil.

38 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.