Hoşgeldiniz  

İŞSİZLİK DİZBOYUNU AŞTI 

Halit BEYTÜT | 09 Ocak 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

İlimizin kanayan yaralarından biri de üzülerek ifade etmek esterim ki ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de işsizlik son safhaya ulaşmış bulunmaktadır.

Ülke genelindeki işsizliğin korkunç boyutlara ulaşmış olmasına rağmen iktidarın hala konuya eğilim göstermemesi ve gündeme almaması son derece büyük bir talihsizliktir.

İlimizde de ülkenin en büyük işsizler ordusu kurulduğu gerçeğini göz önüne aldığımızda insanlarımızın ne kadar mutsuz olduklarını söylememe gerek var mı.

İşsizlik konusunda hiçbir girişimin olmaması ve her geçen yıl katlanarak artış kaydetmesi ülkemizin en büyük kanayan yarası olmaya adaydır.

Yıllardır ilimiz genelinde istihdamla yönelik çalışmaların yapılmaması sadece tüketime dayalı iş yerlerinin açılması nedeniyle her geçen gün işsizler ordusuna yenilerinin eklenmesine neden olmaktadır.

Nere kadar gidecek ve ülkemizi yönetenlerin işsizler ordusuna ne zamana kadar direneceğini bilemem ama bilinen bir gerçek var ki o da ülkemizdeki en büyük tehlikenin işsizlik sorunu olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Her geçen gün katlanarak artan işsizlerimize yenilerinin eklenecek olması da gelecekte büyük bir sorunun oluşmasına neden olacaktır.

İlimizde de ne yazık ki işsiz sayımız korkunç boyutlara ulaşmış bulunmaktadır. Evine ekmek götüremeyen, işsizlikten beli bükülmüşlerin bir ili olan batman ne yazıktır ki ülkenin en çok işsizlerinin bulunduğu bir il konumundadır.

Siyasetçilerimiz, ilimizin sözde iş adamları her ne hikmetse istihdama yönelik hiçbir çalışma içine girmemeleri de apayrı büyük bir sorundur.

Yıllardır ilimizdeki iş adamları sözde iş adamları olarak geçinip dururlar ama gerçek manada iş adamlığına yakışır bir istihdam yaratma çabası içine girmemişlerdir.

Bu nedenle ben iş adamı diye geçinip hava atanların sözde iş adamları olduğunu ama özre sadece nam olsun kar olmasın hesabıyla hareket ettiklerini ifade etmek istiyorum. Batman her geçen gün büyüyen ve gelişen bir il ama fabrikası olmayan iş için istihdamı olmayan talihsiz bir il olmaktan öteye gidememektedir.

Seçim dönemlerinde oylarımızı alıp meclise giden sözde vekillerimizin ilimizdeki işsizler konusunda her türlü fikre sahip olmalarına rağmen bunu mecliste dillendirmemelerini de ben son derece büyük bir vefasızlık olarak nitelendiriyorum. Sadece vekil sıfatını kazanmaktan öteye gitmeyen alışkanlıklarına biz vatandaşlar olarak artık tahammül etmediğimizin de bilinmesini isterim.

Batman vefasızlıkların bir kenara atılmışların bir ili olmaktan kurtulsun artık.

161 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.