Hoşgeldiniz  

İŞSİZLİK EVLİLİKLERİ DE ERTELETİYOR

Halit BEYTÜT | 27 Şubat 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemizdeki işsizlik sayısının her geçen gün katlanarak artması en çok evlilik çağında olan gençlerimizi perişan etmeye başladı.

İş bulamayan ama evlilik hazırlıklarını yapan gençlerimizin evlenme tarihlerini ertelemesine engel tek şey maalesef işsizliktir.

Cumhurbaşkanı recep Tayip Erdoğan gençlerin çoğunun 30 yaşına gelmelerine rağmen hala evlenemediklerini belirterek böyle bir şey olur mu diyerek kafaların karışmasına da neden oldu.

Evet, 30 yaşına kadar gelen ama evlenmek ve yuva kurmak isteyip de evlenemeyen gençlerimizin dramını ne yazıktır ki cumhurbaşkanımız bile umursamamaktadır.

İşsizlikten beli kıvranan ve gençlik dönemini en güzel baharını oturmakla ve çalışamamakla geçiren gençlerimiz ülkemizin en bedbaht insanları olmuşlardır.

Cumhurbaşkanımızın neden evlenmiyorlar sorusu ise son derece gülünçtür.

Neden evlenemediklerini kendisinin de çok iyi bilmesine rağmen böyle bir söz sarf etmesini tüm genç kesim büyük ölçüde yadırgamıştır.

Binlerce gencimiz kahve köşelerinde ömür tüketirken onların neden evlenmediklerini sorgulamak abesle iştigaldir.

Binlerce üniversite gencimiz ne yazıktır ki dış ülkelere gitmek istemekte ve yaşamlarını kendi vatanlarında değil başka ülkelerde yaşamlarını idame ettirmeye çalışmaktadırlar kendi gençlerimiz ve dahası yetişmiş beyinlerimizi de böylece kaybetmekle karşı karşıya kalmışızdır.

Hükümetimiz hala işsizlik konusuna değinmemekte ve ne gariptir ki ülkenin koşullarının son derece iyiye doğru gittiğinden dem vurmaktalar.

Bu oyalama taktikleriyle kendi ülkesinin vatandaşlarını uyutma zihniyetini sürdürenlerin ne kadar aldatıcı ve ne kadar hayalperest olduklarını artık anlamış bulmaktadırlar.

Kendi ülkesinin genç neslini vatanında barındırmaktan aciz durum düşen bir iktidarın başarılı olduğunu söylemek sadece insanın kendi kendisini aldatmaktan öteye gitmeyen bir olaydır.

Bu durum böyle olurken ülkemin cumhurbaşkanını gençlerimizin neden evlenmediğini sorgulamasını son derece büyük bir talihsizlik olarak görmekteyim.

Ülkemin gençleriyle iftihar etmemiz gerekirken onların sorunlarına eğilim göstermemek ise sadece gençlerimize yapılmış en büyük vefasızlıktır.

Dileğimiz pırlanta gibi genç neslimizin artık yok sayılmaması ve onlara gereken değerin verilmesidir.

196 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.