Hoşgeldiniz  

İŞSİZLİK HIRSIZLIK OLAYLARINI ARTTIRDI

Halit BEYTÜT | 06 Ocak 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

İşsizliğin doruğa ulaştığı ilimizde son günlerde hırsızlık olaylarında da önemli sayılabilecek artışlar meydana gelmeye başladı.

Batmanda özellikle ikamet eden Suriyelilerin devletten önemli ölçüde destek almalarına rağmen hırsızlık yapmaya başlamış olmaları da apayrı bir sorun teşkil etmeye başladı.

Kendi fakirini bir kenara atıp vatanlarının mücadelesini bırakıp ülkemize sığınan bu hadsizler gereken yardımı almalarına rağmen ülkemiz vatandaşlarının malına göz koymaları kabul edilemez bir vicdansızlıktır.

Bu nankörlere her türlü yardımı yapmamıza rağmen onların bunu göz önünde bulundurmayıp hırsızlık yapmaları nankörlüğün dik alasıdır.

Ülkelerindeki kargaşalığın bitmiş olmasına rağmen rahatlığa ülkemizde alışmışlara artık sinir kapılarını açıp def olup gitmeleri için daha ne bekleniyor anlamak mümkün değil.

Bunlar ne yaparsanız, ne kadar yardım ederseniz ediniz bunları edindikleri aç gözlülüklerinden kurtaramazsınız.

Bu yüzden tez elden bu kendini bilmezlere çeki gidin demek gerekmektedir.

Aldıkları yardımları gördükleri her türlü takdirlere rağmen bu ilin insanlara nankörlük edenlerin artık buradan def olup gitmelerine çanak tutulmalıdır.

İlimizin esnafına, ikamet eden vatandaşlarımıza daha fazla zarar vermemelerine de müsamaha edilmemelidir.

Ben ilimizde son günlerde büyük ölçüde artan hırsızlık.

Olaylarının tek müsebbibi olanların Suriyeli sığınmacılar tarafından yapıldığına inanıyorum.

Yalnız Suriyeliler değil tabii ki hırsızlığı kendine meslek edinmiş bir suru çapulcunun da bu ilde hırsızlıklarına devam ettikleri de bilinen bir gerçektir.

Emniyet yetkililerimizin son derece denetimler yaptıkları bilinmesine rağmen bu hadsizlerin hala büyük bir cüretle mesleklerini icra ediyor olması bizleri tedirgin etmektedir.

Nitekim son dönemlerde artan hırsızlık olaylarına ilimiz emniyet birimlerinin daha çok denetim yapmaları ve vatandaşı bu tedirginlikten kurtarma adına üzerlerine düşeni hayata geçirmeleridir.

170 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.