Hoşgeldiniz  

İŞSİZLİK SORUNU KORKUNÇ BOYUTLARDA

Halit BEYTÜT | 24 Ağustos 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

İktidar her söyleminde durumu güllük gülistanlık gösterse de bunun ne denli oyalamacı bir taktik olduğunu sanırım hepimiz çok iyi bilmekteyiz.

Tüm Türkiye genelinde işsizlik katlanarak artarken ilimizde de istihdam adına bir çalışmanın olmaması nedeniyle ilimizde de işsizlik sorunu ne yazıktır ki korkunç boyutlara ulaşmış bulunmaktadır.

Bu yüzden ben ülkemdeki işsizler ordusunun oluşması nedeniyle Karadeniz de doğalgazın bulunmasına doğrusunu söylemek gerekirse sevinemiyorum.

Sevinemiyorum çünkü insanlarımızın ne denli zor yaşam koşulları arasında çırpınmakta olduklarını gözlemledikçe sevinemiyorum, Ülkemde gazetecilerin yani fikrin emekçilerinin fikirleri yüzünden hapse tıkıldıklarını gördükçe sevinemiyorum.

Henüz verimli olup olmadığı bilinmeyen ve bununla ülkeyi şaha kaldıracağız teranelerinde bulunanların rezerv üzerine verdikleri rakamın ancak bir yıl içinde bulunabileceğinin gerçeğini gizledikleri için sevinemiyorum.

Yandaş medyanın yalan haberlerine kanıp ülkenin durumunu güllük gülistanlıkmış gibi gösteren ülkenin hainlerinin olduğu için sevinemiyorum.

Evine ekmek bile götüremeyip eziklik kompleksi içinde çırpınan binlerce hatta milyonlarca vatandaşımın durumunu görmezlikten geldikleri için sevinemiyorum.

18 yıldır kendi vatandaşını bir türlü güldüremeyen ama Karadeniz de doğal gaz bulundu diye müjdeyi abartarak ülkenin çağ atlayacağına kendisini de inandıran bir cumhurbaşkanımızın olduğu için sevinemiyorum.

Vatandaşların refah düzeyini insan onuruna yaraşır bir düzeye ulaştıracağız diyerek 18 yıldır iktidarda bulunanların vatandaşa verdikleri sözü tutmadıkları ve işsizler ordusunun kurulmasına neden oldukları için sevinemiyorum.

Benim tüm bunlar olup biterken 5 ila 6 yıl sonra tüketime girebilecek bir doğalgazın keşfedilmesini sevinmem son derece abesle iştigal olur diye düşünüyorum.

Benim ilimde yaşamını sürdüren insanların evine ekmek bil götüremeyip eziklik kompleksi içinde olduklarını gözlemledikçe de bundan sonra da sevinmemin mümkün olmadığını görüyorum.

Doğalgaz, petrol her zaman bulunabilir önemli olan yönetenlerin ülkeyi en iyi şekilde ve sorunsuz bir şekilde yönetmesi en büyük dilek ve temennimizdir.

Unutulmasın ki ülkede yaşayan vatandaşları kendi iktidarından memnunsa o ülkede huzur ve mutluk vardır demektir.

Ben bunu kendi ülkem için son derece yoksun bulduğumu ifade etmek isterim. Tüm ülkemin vatandaşlarının kendi ülkesinde yaşamaktan mutlu.

Huzurlu bir yaşam sürmesi en büyük dilek ve temennimizdir.

64 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.