Hoşgeldiniz  

İŞSİZLİK UMURLARINDA BİLE DEĞİL

Halit BEYTÜT | 10 Kasım 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemin işsizlik sayısı her geçen gün katlanarak artarken ve bu konudan hiç bahsedilmemeye özen gösterilirken, evine ekmek bile götüremeyecek kadar çaresizlik içine düşen işsizler ülkemin yöneticilerine adeta ateş püskürmeye başladı.

Özellikle son derece büyük ölçüde genç bir nüfusa sahip ülkemizin gençliğinin de artık boş ezmekten, avare avare dolaşmaktan bıkmış olacaklar ki onlarında seslerinin gür çıkmaya başladığı bir döneme girmiş bulunmaktayız.

Hal böyle olunca ve yapılan tüm feryat ve figanlara rağmen ülkemi yönetenlerin bunu duymazlıktan gelmesi son derece büyük bir talihsizlik ve vurdumduymazlıktır.

Ülkemin içinde bulundu böylesi bir durumda hala gündemi değiştirme çabalı sürmekte ve ülkemin yönetimi adeta yazboz tahtasına dönüştürülmektedir.

Bu ülke böyle olmamalı böylesine bir durumu düşürülmemeliydi.

Siyasi iktidarın küçük ortağı kokoman kuşu gibi her gün sarayın sözcülüğünü yaparcasına olmadık bahaneler üreterek gündemi değiştiredursun şimdide hazine ve maliye bakanının istifasını gündeme getirilerek hiçbir sorun yokmuş gibi ülke kaç gündür bu istifayı tartışmaktadır.

Hal böyle olunca da işsizlere değinmek onların sorunlarını gündeme getirmeye fırsat bile alamayan zatı muhterem iktidar hala ülkemin revaçta olduğundan, ekonomisini her geçen gün iyiye doğru gittiğinden söz edip durmaktadır.

18 yıldır gündemler değiştirilerek ülkeyi yönetenlerin artık bu konuya hal vakıf olmadıkları görülmektedir.

İnsanların acı çekmesin ekonomik zorlukla içinde kalmalarına kesinlikle aldırmadıklarını görmek bizleri olduğu kadar tüm dünya ülkelerini bile şaşırtmaya devam ediyorlar ama bizimkiler hala kendilerinin bulunmaz Hint kumaşı olduklarını iddia edip duruyorlar.

Ülkede binlerce hatta milyonlarca işsiz gencimizin boş gezdiğini gördükleri halde içleri sızlamayan ama yeri geldiğinde de ger gençlerimizle gurur duyduklarını belirtmekten de geri kalmıyorlar.

Kolu kanadı kırılmış; gücendirilmiş, bir kenara atılmış bir gençliğin artık bu tür gündem değiştirme oyunlarına asla inanmayacakları kesinlik kazanmıştır.

Bu nedenle bir an evvel özellikle kalbi kırılmış umudunu yitirmeye yüz tutmuş gençlerimizin artık yarınlarından umutlu olmasını sağlamak adına zatı muhterem yetkililerimizin bir an evvel hareket geçmesi ve bu gençliğimize sahip çıkmalar gerektiğini özellikle hatırlatmakta yarar görüyorum.

Genç bir nüfusa sahip ama işsizlik alanında da dünyada birinciliği alan bu ülkeye bunu reva görenlerin asla iflah olmayacağını özellikle vurgulamakta yarar görüyorum.

87 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.