Hoşgeldiniz  

İTFAİYE ERİ OLMAK ÇOCUKLARIN EN BÜYÜK HAYALİ

admin | 03 Ekim 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman’da özel bir anaokulunun talebini değerlendiren Batman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, minik çocuklara itfaiyecilik mesleği hakkında bilgi verdi.
Evde, işyerinde veya dışarıda olabilecek yangın ve kazalara karşı nasıl davranmaları gerektiği konusunda bilgi veren ekipler, çocuklara yangından korunma veya afet anında yapılması gerekenleri bir bir anlattı.
Batman Belediyesi İtfaiye Kurtarma ve Müdahale Ekibi tarafından verilen uygulamalı programa Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Salih Çetinkaya ve Ercan Astan da katıldı.
Miniklerin bir biri ardına sordukları sorulara uygulamalı olarak yanıt veren İtfaiye personeli daha sonra yangında kurtarma, yüksekten atlama, merdivenden kurtarma konularını uygulamalı olarak anlattı. Batman’ın Gültepe Mahallesi’nde bulunan Afacanlar Dünyası Anaokulundaki eğitimde çocuklara yangın çıkarılmaması ve kendilerine zarar vermemeleri konusunda detaylı bilgi verildi. Belediye Başkan Yardımcıları Çetinkaya ve Astan, çocukların oldukça duyarlı ve meraklı olmasının kendilerini mutlu ettiğini evde veya herhangi bir ortamda çıkabilecek olumsuzluklarda çocukların büyüklere haber vermesinin kendileri açısından önemli olduğunu vurguladı.

240 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.