Hoşgeldiniz  

“İTFAİYEMİZ YENİ ŞUBESİ İLE GÜÇLENECEK”

admin | 22 Aralık 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Vali Hulusi Şahin, Belediye İtfaiye Müdürlüğünün İluh ve Belde İtfaiye şubelerinde incelemelerde bulunarak, yürütülen hizmetlere ilişkin yetkililerden bilgi aldı.

Belediyenin yangın ve afetlere karşı teknik kapasitesini artırmak amacıyla yapılması planlanan yeni itfaiye şubesi için saha çalışmasında bulunmak üzere İluh ve Belde Mahallerindeki İtfaiye Şubelerini inceleyen Vali Şahin, şubelerin personel, ekipman ve araç kapasitesi ile hizmet verdikleri alanlara ilişkin yetkililerden bilgi aldı.

Batman Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminal İşletmesi (BAŞTİ) yanındaki boş araziye yapılması planlanan yeni itfaiye şubesinin projesi hakkında bilgi alan Vali Şahin, yapılacak bina ve müştemilatın da itfaiyenin tüm gereksinimlerinin düşünülerek projelendirildiğini, projede, idare binasının yanı sıra, 8 araçlık garaj, itfaiye erleri için spor ve eğitim salonu, koğuş, yemekhane ve dinleme odası gibi kısımlardan oluşacağını belirtti.

Daha sonra Batman Havalimanı içerisinde bulunan DHMİ’ye bağlı olan ARFF (Havalimanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele) İtfaiye Birimini de ziyaret eden Vali Şahin, bina, ekipman ve teknik yapı hakkında yetkililerinden bilgi aldı.

İnceleme esnasında Vali Şahin’e Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Yürük, Ali Osman Bilgili, Muzaffer Özkan ve ilgili birim yöneticileri eşlik ettiler.

109 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.