Hoşgeldiniz  

JUDO GÜNLERİ BAŞLADI

admin | 10 Şubat 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahibi yaptığı ANALİG (Anadolu Yıldızlar Ligi) judo grup müsabakaları 19 Mayıs Spor Salonunda büyük bir heyecanla başladı.

9 kız ve 9 erkek olmak üzere 18 ayrı kategoride yapılan ANALİG Judo grup müsabakaları, şenlik ve festival havasında geçiyor. Sporcu, antrenör ve idarecilerin fair-Play çerçevesinde verdikleri mücadele bir çok branşa da örnek oluyor.

Açılış seremonisinde konuşan Gençlik ve Spor İl müdürü Mehmet Şafi Özperk, amaçlarının sporun barış, kardeşlik ve dayanışma ruhunu sporculara aşılamak ve bunu gelecek nesillere aktarmak olduğunu söyledi.

“10 İLİMİZİ MİSAFİR EDİYORUZ”

İl Müdürü Özperk açıklamasının devamında “Batman’da ANALİG judo grup müsabakalarına ev sahipliği yapıyoruz. Grup müsabakalarında ilimizin yanı sıra Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Şırnak, Hakkâri, Siirt, Mardin ve Adıyaman illerinden 160 sporcu, antrenör ve idarecileri misafirimizdir. Kategorisinde derece yapan sporcular illerini 07-08 Mart 2020 tarihinde Elazığ ilinde yapılacak olan Yarı finallerde temsil edecekler. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak uzman ekibimizle grup müsabakalarının eksiksiz bitirilmesi için çalışıyoruz. Emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz.” diye konuştu. ANALİG Grup müsabakalarında JUDO Federasyonu temsilcisi Levent Obuz, Batman’ın örnek ve pilot bir il olduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

218 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.