Hoşgeldiniz  

KAÇAK YAPI EYLEMİ

admin | 20 Eylül 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman’da belediye tarafından kaçak yapı nedeniyle binaları yıkılan ve yıkılma kararı çıkarılan vatandaşlar mağdur olduklarını belirterek eylem yaptı.

Eylem yapan ailelerle görüşen HÜDA PAR İl Başkanı Davut Şahin, çözümün yıkımda olmadığını söyledi.

Atatürk Parkı’nda toplanan vatandaşlar basın açıklaması düzenledi. Hem paralarından hem de evlerinden olduklarını belirten vatandaşlar, yetkililere mağduriyetlerinin giderilmesi yönde çağrıda bulundular. HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin ise beraberindeki heyetle eylem yapan ailelerin yanına geldi. Burada evleri yıkılan ailelerle görüşüp sağduyu çağrısında bulunan Şahin, yetkililere seslenerek çözümün evlerin yıkımında olmadığını söyledi.

“ÇÖZÜM YIKIM DEĞİLDİR”

Ruhsatsız gerekçesiyle yıkılan binalarla ilgili üçüncü kez açıklamalarda bulunduğunu anımsatan Şahin, “Halkımız adına gerek Valilik gerekse de Belediye yetkililerine sesleniyoruz. Çözüm yıkım değildir. Bu binalar belediye yetkililerinin gözü önünde yükseltilmiştir. Belediye birimleri bu insanlara ceza kesmişler ve sonra bu binaların yapımına göz yummuşlar. Ta ki tüm aşamalar bitirilip daire alıcıları dairelerine yerleşene kadar bu böyle devam etmiş. Bu aşamadan sonra inceleme başlatıp yıkım kararı alınmış.” dedi.

“KAÇAK YAPILAŞMAYA KARŞIYIZ ANCAK GELİNEN NOKTA BU DURUMU AŞMIŞ DURUMDA”

Vatandaşların yıllarca ev sahibi olmak için biriktirdikleri birikimlerinin heba olmamasını isteyen Şahin “Bu durum sadece müteahhitleri ilgilendiren bir durum olmaktan çıkmış. HÜDA PAR İl Başkanlığı olarak bizler ruhsatsız, kaçak yapılaşmaya karşıyız. Ancak bugün gelinen nokta bu durumu aşmış durumda. Yüzlerce aile hanımlarının altınlarını, belki kredi çekerek, yıllarca biriktirdiklerini bir araya getirip bir daire sahibi olmak istemişler. Kaza kazı aşamasındayken bu binaların yapımına göz yumulmayacaktı, engel olunacaktı. Ama bitme aşamasına gelinmiş ve insanlar evlerine yerleşmeye başlarken evler yıkılmaya başlandı.” diye konuştu.

262 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.