Hoşgeldiniz  

KAÇAK YAPI YIKILDI

admin | 13 Eylül 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Kaçak yapılaşmaya müsaade etmeyen Batman Belediyesi, Bahçelievler Mahallesi 1616. sokakta daha önce giriş çıkışlarını kapatarak faaliyetlerini durdurduğu kaçak yapının yıkımına başladı.

Emniyet müdürlüğü ekipleri, Belediye Zabıta Müdürlüğü ve İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin çevrede geniş güvenlik önlemi aldığı yıkım çalışmasında kaçak yapının yıkımı güvenlik önlemleri eşliğinde kontrollü bir şekilde gerçekleştirildi.

İmar planına ve ruhsata aykırı olarak yapımı gerçekleştirilen kaçak yapılara müsaade etmeyen belediye, kaçak yapılaşmanın önlenmesi ve Batman’ın kaçak yapılaşma tehdidine maruz kalmaması için kaçak yapıların yıkımını sürdürüyor.

Batman’ın önemli bir sorunu haline gelen kaçak yapılaşmanın önüne geçmek için çalışmalarını sürdüren belediye, kaçak yapılaşma konusunda alınan kararlara uymayanlara yönelik denetimlerini de aralıksız sürdürüyor.

AİLELER EYLEM YAPTI

Müteahhit tarafından mağdur edildiklerini belirten ev sahipleri, belediye yetkilileri ile görüşmek için belediye önünde toplandı. Bina sakinleri “Bu dairelerin hiç biri müteahhitlerin değil. Müteahhitler, temelden daireleri satmışlardır. Biz bu durumdan habersiz, bu binalarda oturan, varını yoğunu bu binalara yatıran insanlarız. Şimdi bu binaların yıkılacağı söyleniyor. Dertliyiz. Kara kara düşünüyoruz. Gözümüze uyku girmiyor. Bütün varımızı yoğumuzu 40 yıl birikimimizi buraya koyduk.  Belediye Başkanımızdan, inisiyatif kullanarak bu sorunu çözmesini talep ediyoruz. Sayın Başkan Vekilimiz bizimle bir toplantı yaparsa biz kendilerine nasıl mağdur edildiğimizi anlatacağız. Şimdilik yıkımı durdurdular ama pazartesi günü ne olacak bilmiyoruz. Yetkililerle bu konuyu görüşmek istiyoruz. Yetkililer bir çare bulsun” dedi.

123 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.