Hoşgeldiniz  

KAÇAK YAPILAR BİR BİR YIKILIYOR

admin | 11 Şubat 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi, çarpık kentleşme ve kaçak yapılaşmayı önlemek için aldığı kararla kaçak yapılan yapıları bir bir yıkıyor.

Fatih Mahallesi 3335. sokak ile 3336. sokağın kesişiminde imara aykırı olarak inşa edilen yapının yıkımını gerçekleştirmek için çalışmalara başlayan belediye ekipleri, çevrede güvenlik önlemi aldıktan sonra kaçak yapının yıkımına kontrollü bir şekilde başladı.

İmara aykırı yapılan kaçak yapının yıkımı için olay yerine gelen Belediye Başkan Yardımcıları, kaçak yapı sahipleriyle görüşerek, imara aykırı kaçak yapılara müsaade etmeyeceklerini ve yıkımın gerçekleştirilmesi konusunda kararlı olduklarını belirterek yıkıma başlanması için talimat verdiler.

Yıkım esnasında Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Fen İşleri, Zabıta, İtfaiye ve Güvenlik Personeli de hazır bulundu. Olası olay ve yaralanmalara karşı Belediye Sağlık Çalışanları ile İtfaiye ekipleri yıkım alanında hazır bekletildi. Batman İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, çevrede geniş güvenlik önlemi alırken, Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı yıkım ekibi de; 2 ekskavatör, 1 kepçe, 6 kamyon ile kaçak yapının yıkımını kontrollü bir şekilde gerçekleştirdi.

253 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.