Hoşgeldiniz  

KAÇAK YAPILARA TEMELDEN MÜDAHALE

admin | 20 Ekim 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, kaçak yapılara temelden müdahalede bulunduklarını ifade ederek, halkın izinsiz kazı çalışma yapmaması gerektiğini söyledi.

Kentin farklı noktalarında ruhsatsız, imar ve yapı izni bulunmayan, kaçak kazı yapan bina sahiplerine gerekli cezai işlemlerin başlatıldığını belirten Eş Başkanlar, belediye ekiplerinin mesai saati gözetmeksizin sürekli denetimlerde bulunduğunu dile getirdi.

Belediye Başkan Yardımcıları Nevzat Nemcik ve Şehriban Aydın, Belediye Meclis üyeleri, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Fen İşleri, Yapı Kontrol Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerle birlikte Bahçelievler Mahallesinde izinsiz açılan temelin doldurulması çalışmasına katıldı.

Mücavir alan içinde kaçak kazı yapan iş makinesi ve hafriyatçılara cezai işlem yapılacağını ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Nevzat Nemcik, arsa sahiplerinin cezai işlemlere maruz kalmamaları ve mağdur olmamaları için gerekli yasal izinlerin alınması gerektiğini hatırlattı.

İzinsiz temel kazı çalışmasının yapıldığı Bahçelievler Mahallesindeki alanın toprakla doldurulduğu çalışmayı yerinde inceleyen Başkan Yardımcısı Nemcik, belediye personelinin geceli gündüzlü çalıştığını belirterek “Fen, Yapı Kontrol, Zabıta ve kaçak ekibimizle tam bir uyum içerisinde çalışıyoruz. Ayrıca vatandaşlardan gelen ihbarları da ekiplerimizle anında tespit edip müdahalede bulunuyoruz. Kimsenin İmar ve şehircilik Müdürlüğünden ruhsat almadan kazı yapmasına kesinlikle müsaade etmeyeceğiz” dedi.

232 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.