Hoşgeldiniz  

KADERİN SİLLESİNİ HEP MİLLET Mİ YİYECEK… 

Halit BEYTÜT | 19 Kasım 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Seçim dönemlerinde vatandaşa ellerinden geldiği dilleri yettiğince övgüler yağdırıp onların oyların alabilme gayretini gösterenlerin seçilip gittikten sonra vatandaşı nasıl nutuklarını çok iyi bilmekteyiz.

Seçilenlerin seçenleri unutması gaflettir ama üzülerek ifade etmek isterim ki bu gafleti ortaya koymaktan çekinmemeleri de en büyük ihanet olarak vatandaşın gönlünde yer edinmektedir, yıllardır gelip giden iktidarlar her zaman ekonomik bütçelerini har vurup harman savurduktan sonra o bütçeyi doldurmak için yeniden vatandaşın sırtın taşıyamayacaklar kadar ağır yükler yüklemekten çekinmemişlerdir.

Bu nedenle makalemin başındaki sözle ifade etmek isterim ki kaderin sillesini hep vatandaş mı yiyecek diye sormak geldi içimden.

İktidar söylemelerine bakıldığında her vatandaş kendi vatanında mutlu yaşadığı intibasını uyandırmaktadır ama dışı onları içi de vatandaşın içini yakmaktadır da onlar bunu anlamazlıktan gelmekteler.

Kendilerine bakıldığında hiçbir ekonomik sorunları olmadığı için vatandaşın da ekonomik şartlarının kendilerinki gibi olduğu düşüncesine dalıp bu halkla adeta alay edercesine vatandaşa hala ülkenin durumunu güllük gülistanlıkmış gösterme bedbahtlığında bulunmaktadırlar.

Ülkemin vatandaşı artık gelecekle ilgili hiç bir umut taşmamakta v umutsuzlukla zorlu yaşam koşullarına katlanmaktadır.

Böylesine çaresizlik böylense yoksulluk içinde çırpınıp duran bir milleti insan onuruna yaraşır bir refah düzeyine ulaştıramayanların takkesi düşmüş, klikleri ortaya çıkmıştır. Onlar vatandaşı değil ne yazıktır ki kendilerini düşünmekten vatandaşı düşünecek vakitlerinin olmadığı ortay çıkmış bulunmaktadır.

Ama bilsinler ki keser döner sap döner günün birinde mutlaka hesap dönecek ve onlar ettiklerinin bedelini en ağır bir şekilde ödemekle karşı karşıya geleceklerdir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Maliye bakanımız sağ olsun hep tünelin ucundaki ışın göründüğünden bahsedip duruyor da o ışığa bir türlü ulaşılamıyor neden berat bayraktar şunu iyi bilsin ki bu millet artık oyalanma taktiklerinden bıkmış ve hayali sözcüklere kesinlikle kanmayacaktır.

Bu nedenle bu millet her zaman kadrin sillesini vurmayı alışkanlık haline getirenler o sillelerin bir gün kendilerine de yönelebileceğini unutmasınlar.

Böylesine vefa timsali olan bir millete refah düzeyini çok görenlere yazıklar olsun demekten başka bir şey gelmiyor elimizden.

278 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.