Hoşgeldiniz  

“KADIN, ALLAH’IN EMANETİDİR”

admin | 26 Kasım 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

AK Parti Kadın Kolları Batman İl Başkanlığı tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla basın açıklaması yapıldı.

Parti binası önünde yapılan basın açıklamasına İl Başkanı Av. Abdullah Akif Gür, İl Başkan Yardımcıları Burhanettin Ceylan, Abdurrahman Sevim, Merkez İlçe Başkanı Yusuf Bülbül,  Kadın Kolları Başkanı Mevlüde Bilici, Gençlik Kolları Başkanı Tolga Genç ve partililer katıldı.

Partili kadınların ilgi gösterdiği açıklamada ‘Kadın, Allah’ın emanetidir’, ‘Beni de duy’, ‘Kadın ve erkek biriz. Birlikte güçleneceğiz’ dövizleri açıldı. Basın açıklamasını okuyan Kadın Kolları İl Sekreteri Didem Altun, Kadına yönelik şiddetin bir an önce bitmesi gerektiğini söyledi.

Altun “Kadınlara karşı ayrımcılık ırkçılıktan beterdir” diyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve değerli hanım efendinin, her platformda göstermiş oldukları samimi duyarlılıkları milletimizin malumlarıdır. Yıllardır sürdürdükleri kapsamlı mücadeleler ile kadına ve aslında insana yakışır hak ve adaletin tesisinde büyük kazanımlar elde edilmiştir.

Yaşanan acıların, ilkelliklerin, cehaletin yurdumuzda ve dünyanın her yerinde son bulması için kadınlar ve erkekler olarak, hep birlikte gerçek anlamda bir dayanışmaya davet ediyoruz.  Bu acı hadisler karşısında ülkelerin, şehirlerin, mahallelerin veya apartmanların içine münferit olarak yayılmış, adeta birer virüs gibi sızmış bu hastalıklı hücreleri teker teker ayıklayıp bertaraf etmek için tüm tarafları dayanışmaya davet ediyoruz.  AK Kadınlar, olarak bizler ilk günkü hassasiyetimiz ve titizlikle, bu konuda tavizsiz duruşumuzu göstermeye devam edeceğiz. Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde, her türlü şiddete karşı TURUNCU ÇİZGİMİZİ çekiyoruz.  Aynı duyarlılığa sahip toplumumuzun tüm bireylerini de turuncu çizgilerini çekmeye davet ediyoruz’’ İfadelerini kullandı.

180 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.