Hoşgeldiniz  

“KADIN GİRİŞİMİ KOOPERATİFİNİ HAYATA GEÇİRİYORUZ”

admin | 06 Haziran 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Hasankeyf Kaymakamı Şenol Öztürk, Milli Eğitim Bakanlığı’nca hayata geçirilen Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzce açılan el sanatları sergisine katıldı.

Halk Eğitim Merkezindeki kursiyerler tarafından 1 yıl boyunca yaptıkları el işi göz nuru ürünler, Hayat Boyu Öğrenme etkinlikleri kapsamında ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Kaymakam Öztürk, sergideki çalışmaları tek tek gezerek el emeği ürünler hakkında kursiyerlerden bilgi aldı.

Kaymakam Öztürk “Yakın zamanda “Hasankeyf Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifini” hayata geçireceklerini belirterek, kadınlarımızın ürettiği el emeği ürünlerin ve doğal lezzetlerin, ilçemizin en merkezi noktasında turistlerin hizmetine sunulacak” dedi.

Kaymakam Öztürk, usta öğreticileri ve kursiyerleri ortaya çıkardıkları güzel eserler ve ürünleri için teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Hasankeyf Halk Eğitim Merkezinde usta öğretici ve kursiyerlerin katılımı ile düzenlen sergiye Sayın Kaymakamımız Öztürk’e, Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, İlçe Gençlik ve Spor Müdür Veysi Dadlı, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Turan Kahraman eşlik etti.

57 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.