Hoşgeldiniz  

KADIN KOOPERATİFLERİ BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

admin | 11 Haziran 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Valisi Hulusi Şahin, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık başkanlığında Şanlıurfa’da yapılan ‘Kadın Kooperatifleri Güneydoğu Anadolu Bölge Buluşması’ programına video konferans yöntemiyle katıldı.

Batman Belediyesi Meclis Salonu’nda video konferans yöntemiyle yapılan toplantıya Vali Şahin’in yanı sıra eşi Ebru Şahin, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ümit Çiçek, İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Gün, İl Ticaret Müdürü Şehmus Kalkan ve Batman Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Gülhan Bağrıyanık katıldı.

Toplantıda Kadın Kooperatifçiliği konusunda Batman’da yürütülen çalışmalara ilişkin konuşan Vali Şahin “Batman’da Kadın Kooperatifçiliğini geliştirme üzerine harekete geçtik. Batman’da Girişimci Kadınlar Derneği’nin bitirmek üzere olduğu bir kooperatifimiz devreye girecek, Hasankeyf Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi kurulma aşamasında ve son olarak Sason’da bir kadın kooperatifimiz çalışıyor.

Batman’da kadın girişimciliğini destekleme konusunda bazı adımlar attık ve atmaya devam ediyoruz. Batman Belediyesi olarak Kadın İş Geliştirme Merkezi’nde kadın girişimcilerimize özellikle tekstil sektörü için alanlar veriyoruz ve orada kadın girişimcilerimiz kendi tekstil atölyelerini kuruyorlar ve işletiyorlar.

Aynı şekilde Batman Organize Sanayi Bölgesi’nde kadın sanayicilerimize pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Belediye olarak yine kadın girişimcilerimize özellikle de kadın kooperatiflerimize kendi ürettiklerini satabilecekleri stantlar oluşturmak için şehrin merkezinde bazı alanlar üretme yönünde çalışmalarımız devam ediyor.
Kooperatiflerin ürettiğini satamama sorununu inşallah Batman’da çözeceğiz. Hedefimiz kadın sanayicilerimizin ve kadın girişimcilerimizin sayısını hızlı bir şekilde artırmak. Kooperatiflerimizi de devreye aldığımız zaman Batman’da hedeflediğimiz noktaya kısa zamanda geleceğiz” diye konuştu.

58 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.