Hoşgeldiniz  

KADINA KARŞI ŞİDDETLE MÜCADELE TOPLANTISI

admin | 17 Aralık 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Aile içi ve kadına yönelik şiddetin engellenmesi amacıyla hayata geçirilen 2020-2021 Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı’nın etkin bir şekilde uygulanmasını sağlamak ve bu alanda alınacak tedbirlerin görüşülmesi amacıyla 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen ‘Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Toplantısı’ İlimizde de Vali Hulusi Şahin başkanlığında yapıldı.

Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya; Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete,  Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş,  İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç,  İl Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü, İl Sağlık Müdürü, Göç İdaresi Müdürü, İl Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürü, İl Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı Müdürü, ŞÖNİM ve Konukevi Müdürü katıldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın ortak imzasıyla yürürlüğe giren 75 maddelik 2020-2021 “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı” ile Batman Valiliğine verilen görev ve sorumlulukların görüşüldüğü toplantıda Vali Hulusi Şahin, eylem planına ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

151 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.