Hoşgeldiniz  

KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR

Halit BEYTÜT | 14 Şubat 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemizde son yıllarda kadına yönelik şiddet, tecavüz ve katliamlar her geçen gün kendini hissettirirken her ne hikmetse kadına şiddet uygulayan ve öldürenlere caydırıcı bir önlem alınmamakta bu da kadına şiddeti alışkanlık haline getirenleri daha da cesaretlendirip canavarlıklarına devam ediyorlar.

Kadın hayatımızın olmazsa olmaz nadide çiçekleridir ama öylesine kalpleri barbarlaşmışa insanlar var ki korumasız bu güzelim insanlara habire şiddet uygulamayı kendilerine alışkanlık haline getirmekten çekinmeyen bu canavar ruhlu insanları ülkede barındırmak bile kadına reva görülen en büyük ihanettir.

Onlar anadır, onlar bacıdır, onlar Allah’ın bize bahşeylediği en mukaddes varlıklardır dahası Peygamber efendimizi doğuran anadır.

Hal böyle iken bizlere mukaddes bir emanetmiş gibi bahşeylenen bu varlıklara şiddeti uygun görmek hatta onları Allah’ın bile affetmeyeceği şekilde öldürmek gibi bir tutum ve davranışı reva görmek bana göre insanlığa yapılabilecek en büyük ihanettir.

Ülkemi yönetmekle mükellef olanların kadın cinayetlerime, kadına yönelik şiddete hala sessiz kalmalarını ben son derece anlamlı bulduğumu ifade etmek isterim.

Aslında kadın su gibidir. Bulunduğu kaba sığar. Kadınlardan şikâyetçi olan erkek, hatayı kendi kalbinde aramalıdır. Toprak gibidir KADIN, Sevildikçe bir bin verir. Herkes bir kadının karnından çıkıp doğar ama çok azıda kadının kalbinde ölür.

Kadınların kıymetini bilin ki sizde kıymet göresiniz.

Kadın zenginliktir, kadın iffettir, kadın cennettir, kadın cehennem kılıcıdır, kadın sırat köprüsünde yol arkadaşıdır ve kadın sığınacak limandır.

Dünyanın en güzel varlıklarına tüm bu gerçeklerden sonra hala kalplerinde sevgi tomurcuğu bulunmayan vicdan yoksunlar caniler bu şiddet ve ölümlere yol açan ihtiraslarını sürdürmeye devam ederlerse bu tüm insanlık alemine yönelik bir vahşetin müsebbibi olacaklardır.

Son olarak kadına kalkan elleri kırmak ehli vicdan sahibi insanların olmazsa olmaz görevi olmalıdır.

Dileğim bundan böyle ülkemin nadide çiçekleri olan kadınlarımız gereken değer verilir ve onları koruyup kollayan bir iktidar oluşur benim cennet misali ülkemde.

103 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.