Hoşgeldiniz  

KADINA ŞİDDET İNSANLIK SUÇUDUR…

Halit BEYTÜT | 26 Kasım 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Son günlerde kadına şiddet olayları aralıksız bir şekilde devam etmektedir.

Dünyanın en masum en dayanaksız yaratıklarından olan kadına yapılan şiddet olaylar son derece büyük üzüntülere neden olmaktadır.

Onlar anadır, onlar bacıdır, onlarsız bir yaşam olmazsa olmazımızdır hal böyle iken onlara şiddet uygulamak son derece insanlık dışı bir olaydır korumasız kadınlarımıza şiddeti reva görenler bilsinler ki onlarsız bir hayatın hiçbir anlamı yoktur.

Ülkemizde son zamanlarda gerçekten bizleri kara kara düşündüren ve birçok kadının yapılan şiddet olaylarıyla hayatını kaybetmesi son derece düşündürücü bir olaydır kadın şiddete caydırıcı cezalar uygulanmadığı sürece içimizde yaşayan ve kadınlara karşı canavarca hisler besleyenlerin bu şerefsizlikleri son bulmayacaktır.

Korumasız insana el kaldırıp onları hak etmediği şekilde cezalandırma cihetine kalkışanların ülkemiz genelinde insanlıktan nasiplerini alamamışlar olarak anılacaktır.

Üzgünlükler, kınamalar artık para etmiyor canavar hislerini içlerinde besleyenler artık hiçbir güç karşısında bile egolarını tatmin etmekten kaçınmamakta v e olan da bu masum kadınlarımız olmaktadır. Cennet anaların ayakları a altındadır sözüne aldırış etmeyen bu kendinden bile nefret edenler artık bilsinler ki bundan böyle kadına kalkacak elin mutlaka toplum tarafından kırılacağı bilinmelidir.

Bu nedenle ben ülkemiz genelinde son dönemlerde kadına karşı işlenen şiddet olayları karşısında devletin emniyet yetkililerinin ve ülke yöneticilerinin gereken en caydırıcı önlemler almalarının kaçınılmaz olduğunu vurgulamakta yarar görüyorum. Korumasız zayıf olan kadınlarımızın evlatlarının gözleri önünde katledilmesine artık bu toplumun sessiz kalması kesinlikle mümkün değildir.

Kadına kaldırdığı ellerle kendilerini erkek sayanların bizim toplumumuzda yeri yoktur, bu yüzden ben ülkemiz insanının derinden üzen ve her geçen gün artan şiddet olaylarına muhatap olan gözümüzden bile sakındığımız kadınlarımızın artık böylesine hunharca işlenen cinayetlerin kurbanı olmaması adına toplum olarak bizlere düşen sorumluluktan kesinlikle kaçınmamamız gerektiğini vurgulamak isterim.

Kadına şiddeti benimsemeyen ve kadına gereken sevgi ve şefkati göstermekten kaçınmayan tüm aklıselim insanlara selam olsun

238 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.