Hoşgeldiniz  

KADINA ŞİDDET YASASI NEDEN ÇIKARILMIYOR 

Halit BEYTÜT | 13 Temmuz 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemizin adeta kanayan yarası haline gelen ve hemen hemen her gün bir kadının şiddete, tecavüze ya da öldürülmesi haberleriyle adeta içli dışlı olduk.

Yıllardır kadına şiddet yasasının çıkarılmasını bekleyen bu mazlum kadınlarımızın böylesine hak etmedikleri bir olumsuzlukla karşı karşıya kalmaları son derece büyük bir talihsizliktir, şiddet yasasının inadına çıkarılmaması kadına yönelik her türlü şiddetin artmasına da neden olmaktadır.

Kadına yönelik böylesine alçakça yapılan işkenceler, tecavüzler ve öldürülmeler karşısında hala suskunluklarını koruyanların kadına düşman olduklarını adeta kanıtlamak istemektedirler.

Kadınlar bizim için mukaddes birer varlıktır, kadınları bizim için ana, bizim için bacı, bizim için de onların kıymetini hala idrak edemeyen kanı bozukları kadına şiddeti kendilerine adeta bir alışkanlık haline getirmişlerdir de bunlara yıllardır seyirci kalanlarında en az şiddeti uygulayanlar kadar kadına saygısı olmayanlar olarak zihinlerde yer almışlardır.

Kadına kalkan her el tüm kadınlara kaldırılmış bir eldir hal böyle iken özellikle son zamanlarda kadına karşı işlenen canice öldürülme olaylarının artış kaydetmesine hala seyirci kalınacak mı.

Uzun bir zamandır mecliste bekletilen ve ne yazık tır ki hala görüşülmeyi bekleyen kadına şiddet yasasına karşı neden böylesine bir duyarsızlıkla bakılıyor anlamak mümkün değil.

Meclisteki vekillerinde anası bacısı, eşleri yok mu vardır tabii ki ama onlar nasıl olsa bizimkilere kimse el kaldıramaz düşüncesini taşıyıp diğer kadınlara karşı işlenen alçakça saldırılara seyirci kalmayı yeğ görmektedirler.

Buda onların kadına karşı ne kadar duyarsız olduklarının bir kanıtıdır.

Bu ülkede bir zamanlar el üstünde tutulan ve her zaman saygı ve sevgi gösterilen kadınlarımıza bu dönemde takınılan alçakça tavır ve davranışları tüm içtenliğimle lanetliyor, onlara bu cesareti verip kadına şiddet yassını çıkarmayanları da kınıyorum.

Benim ülkemin mukaddes varlıkları olan kadınlarımızın her türlü hak ve hukuklarını korumayı kendilerine görev ad edenleri selamlıyor, kadına şiddet yassının hala çıkarılmamasını da kadına en büyük hakaret olarak kabul edildiğini özellikle ifade etmek isterim.

232 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.