Hoşgeldiniz  

KADINA ŞİDDETE ULUSLARARASI MÜCADELE

Halit BEYTÜT | 26 Kasım 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Dün kadın şiddete uluslararası mücadele günüydü devrimizin en önemli sorunlarından biri olan kadına şiddetin önlenmesine yönelik birçok düzenlemeler yapılmasına rağmen ne yazıktır ki kadın cinayetlerinin nü bir türlü alınamamakta ve kadına şiddet olayları sürmektedir.

Ülkemizde son dönemlerde artan kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddet olaylarının artış göstermesinde hala bir önlem alınamamanın büyük üzüntüye neden olduğu bir gerçektir.

Kadın hayatımızın olmasa olmazı olmasına rağmen böylesi üzüntü verici olayların cezasız kalması da apayrı bir üzüntü vesilesidir. Her önüne gelenin bu mukaddes varlıklara yönelik şiddete başvurmaları da cezasız kalacaklarının verdiği bir cesarettir.

KADIN ZENGİNLİKTİR, KADIN İFFETTİR, KADIN CEHENNEM KİLİDİDİR, KADIN SIRAT KÖPRÜSÜNDE YOL ARKADAŞIDIR, KADIN SIĞINILAN LİMANDRIR DAHASI KADIN PEYGAMBERİ DOĞURAN ANADIR.

Hal böyle iken kadının yaşaması gereken bir zamanda kadına kalkan ellerin kırılması gerekmez mi?

Bu yüzden kadına şiddete mücadele son derece önem arz etmektedir.

Kadın güçsüzdür.

Kadın masum bir yaratıktır, kadın her şeyden önce eştir, çocuklarımızın anasıdır.

Böylesi önemli bir yaratıkların hala şiddet görmesi ve cinayetlere kurban edilmesi asla kabul edilir bir durum değildir.

İktidarda bulunanların da eşleri anaları kızları yok mu hal böyle ikna kadına yönelik saldırıların ve şiddet olaylarının hala devam ediyor olmasına hala seyirci kalınıyorsa buna anlam vermek asla mümkün değildir.

Uluslararası bu olaya önemli şekilde eğilim gösterirken benim ülkemde kadın hala ikinci sınıf bir muameleye layık görülüyorsa hem Müslümanız diyoruz hem de bu mukaddes varlıklara karşı yapılan haksızlığın önüne neden geçilmiyor anlamak mümkün değil.

Kadın anadır kadın Allah’ın bize bahşeylediği en mukaddes bir varlıktır.

Ben kadına yönelik artan şiddet olaylarının bir an evvel bitirilmesi gerektiğine işaret ediyor tüm kadınların onurlu yaşamların şiddetten uzak ve gereken ilgi ve alakaya mazhar olmalarını diliyorum kadının yaşam tarzlarına karışılmamasını, kadının da artık gereken itibarı görmesini ve özellikle kadına herkesin saygı duyması gerektiğini de vurgulamakta yarar örüyorum.

Bu yüzden kadına şiddete mücadele eden yiğit kadınlarımızı da en içten duygularla selamlıyorum.

66 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.