Hoşgeldiniz  

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE TOPLANTISI YAPILDI

admin | 25 Kasım 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Batman Valisi Hulusi Şahin Başkanlığında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyon Toplantısı gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonunda yapılan koordinasyon toplantısına Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, Jandarma Komutanı İsa Çakmak, Garnizon Komutanı Hava Albay İhsan Kaplan, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Müftü Turgut Erhan, kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Şahin “Kamu kuruluşları olarak kadına şiddetin önlenmesi noktasında çalışmalara devam ediyoruz. Kolluk kuvvetleri ve adli mercilerimizin çalışmaları doğrultusunda İçişleri Bakanlığımızın açıkladığı gibi ciddi mesafeler kat edildi. Kadına şiddette yüzde 20’nin üzerinde bir azalış söz konusu ama bizim parolamız sıfır tolerans olduğu için yüzde 20’lik azalmaların da bizi tatmin etmeyeceği ortada. Bir tek kadına dahi şiddete tahammülümüz yok. Bu hususta ilimizde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bu çok yönlü, uzun bir mücadeledir. Sadece adli ya da kolluk ile çözülecek bir konu değil. Toplumun tüm kesimleri, başta erkekler olmak üzere bu ilkelliğe ve cehalete dur dememiz lazım. Kısa, orta ve uzun vadeli planlarımız var. Toplumun bilinçlendirilmesi, orta ve uzun vadeli bölüme denk geliyor. Bu konuda hepimize büyük görevler düşüyor. Özellikle erkekler olarak bizlerin bu hususta kepimizi önümüze koyup biraz utanmamız gereken bir konu. Bizim erkekler olarak daha fazla gayret etmemiz lazım. Bir de pasif iyilikle bir yere varamayız. Ben bir şey yapmıyorum, ben iyiyim demekle olmaz. Her türlü kötülüğe karşı da ayakta durmak, yanlışın karşısında durarak pasif iyilikten aktif iyiliğe geçmemiz lazım” dedi.

82 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.