Hoşgeldiniz  

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE TOPLANTISI

admin | 22 Ocak 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Sason’da Aile içi ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla uygulamaya koyulan 2020-2021 Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı’nın etkin bir şekilde uygulanmasını sağlamak ve bu alanda alınacak tedbirlerin değerlendirilmesi amacıyla gerçekleştirilen toplantının ikincisi, Kaymakamlık toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya; Sason Kaymakamı Abdullah Özadalı’nın yanı sıra, Cumhuriyet Başsavcısı Abidin Yücesan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Muhammed Topal, İlçe Emniyet Amir V. Mehmet Murat Sudagezer, İlçe Müftüsü Süleyman Baran, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Çağlayan ve Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Ruşen Çakır katıldı.

Kadına yönelik şiddetle mücadele amacıyla gerçekleştirilen toplantıda; ilk toplantıda görüşülen kararların devamı niteliğinde, vatandaşlara konuyla ilgili bilgilendirme sunumlarının yapılması ve yürütülen çalışmaların takip edilmesi için, her kurumdan bir temsilcinin katıldığı bir alt komisyon oluşturulmasına karar verildi. Aile içi şiddetin yanı sıra, kadına yönelik şiddetin önlenmesi için özellikle yüksek risk grubundaki okullarda öğrenim gören öğrenciler üzerinde de doğru bir algının ve farkındalığın oluşturulması için yapılacak çalışmalar ile şiddet olaylarının ortaya çıkmasındaki psikolojik ve ekonomik nedenlerin incelenmesi gerekliliği ele alındı.

159 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.