Hoşgeldiniz  

KADINLAR BİL-MEK İLE DAHA BİLİNÇLİ

admin | 08 Mart 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

KADINLAR BİL-MEK İLE DAHA BİLİNÇLİ

Batman Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, kadınlar için farkındalık yaratıcı eğitim çalışmaları ve psikolojik destek seansları gerçekleştiriyor.

Kısa adı BİL-MEK olan Bilgi ve Mesleki Eğitim Kursları, kursiyerlerine eğitim seminerleri düzenleniyor.

2021 yılında BİL-MEK kursiyerlerinden 80 kadına belediye konferans salonunda Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü Eğitim Birimi Eğitmeni, Psikolog ve Sosyologlar tarafından verilen eğitimde “Toplumsal Cinsiyet, Kadına Yönelik Şiddet ve Şiddet Türleri ile Kadınların Şiddete Maruz Kaldıklarında Başvurabilecekleri Yerler” konu başlıklarında sunumlar yapıldı.

BİL-MEK kursiyerlerinden 84 kadına ise sosyolog ve psikologlarca Aile İçi Etkin İletişim ve Çocuk Psikolojisi konu başlıklarında eğitim seminerleri düzenlendi.

2021 yılı içerisinde Batman İl Sağlık Müdürlüğü ile BİL-MEK Petrolkent Şubesi’ndeki 50 kadın kursiyere; meme kanseri, rahim kanseri ve kolon kanseri konulu erken teşhis eğitiminin verilmesinin ardından kursiyerlere ücretsiz tarama yapıldı.

KADINLARA 758 SEANS PSİKOLOJİK DESTEK VERİLDİ

Batman Belediyesi bünyesinde hizmet veren Kadın Aile Destek Merkezi’nde 2021 yılı içerisinde 758 seanslık psikolojik destek hizmeti sunuldu.

151 kadınının başvuruda bulunduğu Kadın Aile Destek Merkezi’nde, sosyologlarca yapılan ön görüşme sonrası kadınlar psikologlara yönlendiriliyor.

28 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.