Hoşgeldiniz  

KAHPELİĞİN BÖYLESİ…

Halit BEYTÜT | 17 Mart 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Önceki gün yen Zelanda da iki camiye yapılan hunharca katliamda 50 Müslümanın hayatını bir o kadar da insanın yaralandığı saldırı ülkemizde ve bazı Müslüman ülkelerinde nefretle kınandı İslam’a karşı kin ve nefretle dolu bu kahpeler suçları sadece Cuma namazını kılmak olan 50 insanı katletmeleri ve acımasızca kurşun yağmuruna tutulmaları insanlığın tamamen bittiğinin de bir göstergesi olmuştur.

 

Bu tür saldırıların İslam’a yönelik olduğu artık bilinen bir gerçektir. Bu nedenle tüm İslam ülkeleri birleşmediği ve İslam sahip çıkmadıkları takdirde bu tür kahpe saldırırlın ardı arkası kesilmeyeceği gün gibi ortadadır.

Dikkat ettiyseniz bir Yahudi ya da Avrupalı biri öldürülürse tüm Avrupa’nın nasıl bir bütün olduğun çoğu kez tanık olmuşuzdur.

 

Hal böyle iken bir kahpenin camide namaz kılan günahsız insanları ateş yağmuruna tutup öldürmesi kabul edilir bir durum olmadığını tüm İslam ülkeleri artık yüksek sesle tüm dünyaya duyurmalıdır.

İslam dininin ne kadar mukaddes bir din olduğunun mukaddesinden bihaber olan dinsizlerin islamofobi her geçen gün tehlikeli boyutlara ulaşmaktadır.

 

Bu saldırı kesinlikle İslam’a karşı yapılan bir saldırıdır ve bu hunharca işlenin cinayetin hesabın tüm İslam ülkeleri sormalıdır.

İslam ülkeleriyiz deyip de böylesi saldırılar karşısında suskun olanları da artık İslam ülkesi olarak adlandırılmanın da bir anlamı kalmayacaktır.

 

Bu kahpece saldırıda yaşamlarını yitiren tüm Müslüman kardeşlerimize Allahtan rahmet yaralılara da acil şifalar dileğimizi yineleyerek bir kez daha tüm İslam ülkelerinin bu kahpece saldırılar karşısında gereken tepkiyi hemen göstermelerini diliyorum.

İlimizde de cum nazmından sonra kahpece şehit edilen din kardeşlerimiz adını gıyabı cenaze namaz kılındı ve nefretle kınandı.

 

Sadece ülkemiz bu katliama sessiz kalmadı ve gereken her türlü tepkisini ortaya koydu.

Başta cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan olmak üzere tüm siyasi partilerimizin liderleri b hunhar katliama asessiz kalmadı ve gereken tepkilerini dile getirdiler üzülerek ifade etmek isterim ki sadece Türkiye bu kahpeliği gereken tepkisini gösterdi diğer İslam ülkelerinden ses seda çıkmaması da son derece büyük bir talihsizliktir.

 

İslam’a karşı yapılan er saldırıda gereken tepki ortay konulmadıkça ve seyirci kalındıkça bu kahpeliğe soyunanların cesaretini arttırmaktan öteye gitmeyecektir.

İslam’a karşı nereden gelirse gelsin her zaman ülkemiz gereken tepkisini göstermiş ve İslam’a karşı görevini layıkıyla yapma özverisini ortaya koyma özverisini göstermiştir.

 

İslam’a yapılan her türlü kalleşliğe Türkiye olarak ve Türk insanı olarak her zaman gereken tepkileri l ortaya koyarak üzerine düşen din vecibesini yerin getirmiş olmanın mutluluğunu yaşamıştır.

Bu nedenle ben İslam olarak geçinenlerin böylesi durumlarda suskun kalmalarını da son derece büyük bir öfkeyle karşıladığımı da belirtmek isterim.

 

Bir kez daha Yeni Zelanda da sadece ibadetlerini yapmak için camilerde namaz kılan insanlarımıza kahpece saldırıların soncunda yaşamlarını yitiren din kardeşlerimize Allahtan rahmet yaralılara da Allahtan acil şifalar diliyorum

354 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.