Hoşgeldiniz  

KAHROLSUN AYRIŞTIRICI ZİHNİYET… 

Halit BEYTÜT | 07 Temmuz 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Dünyanın en hoşgörülü bir ülkesiydik, kimse kimsenin ırkına diline örf ve adedine bakmaz sadece insana insan oldukları için değer veren bir ulusun anlı şanlı vatandaşlarıydık.

Dünya bizleri genç ve pırıl pırıl genç bir neslimiz olduğu için kıskanırdı.

Ülkemizdeki Kürt, Türk, Arap, Çerkez, Abaza ve hangi dinden olurlarsa olsunlar birbirlerine muhteşem bir sevgi ve saygının inanılmaz yaratıcılarıydık.

Sevgilerin saygıların en muhteşemini yaşayanlar olarak temayüz edenlerdik. Peki hal böyle iken böylesine muhteşem bir sevgi ve saygı kavramlarıyla örnek olmuş bir milletin evlatlarının kıskanılacak kadar büyük vefa dostluğunu kimler bozdu da şimdi ülkede adeta insanlarımız ikiye ayrılmış ve ayrıştırıcı bir dönemin esiri oldular neden.

Siyasetin kirliliği siyasetin nezaket dilini yitirmesi ve siyasetçilerin bizden olan ya da bizden olmayanlar diye ikiye ayırdığı bir ülke haline gelmiş olmamız son derece büyük bir talihsizliktir.

Ben bu güzelim ülkemin insanları arasında böylesine kahpeliklerle ayrıştırıcılık zihniyetini yerleştirme çabası içinde olanların bu ülkenin en büyük düşmanı olduklarına bu ülkenin hainleri oldukları gözüyle bakmayı uygun görürüm.

81 İlin insanları ilçeleriyle köyleri ve kasabalarıyla birbirlerine kardeşmiş gibi bakarken şimdi sadece bizden ya da bizden değil gibi sorularla karşı karşıya bırakılmışlardır.

Eski günleri arar hale geldik.

Eski saygı ve sevgi kavramlarının dorukta olduğu muhteşem günleri arar hale geldik.

İnsanlarımız artık gelecekler ilgili hiçbir plan yapmayı bile istememekte ve yarınlarına ne yazık ki umut dolu gözlerle bakamamaktadır.

Benim anlı şanlı ülkemin muhteşem insanlarına böylesi ayrıştırıcı bir zihniyetle yaklaşım gösterenlere lanetler yağdırmamak elde mi.

Kirlenmiş, kirletilmiş bir siyasi zihniyetle benim cennet misali ülkemi bu hale getirenlere lanetler okumak en büyük hakkımızdır.

Ben ülkemin artık bu tür zihniyetlerle idare edilmemesi gerektiğine işaret eder, buna tevessül edenleri de hiç bir zaman dikkate almamak gerektiğini de özellikle vurgulamak isterim.

Benim ülkemin gençleriyle bir zamanlar genç neslimiz oldukları için onur duyduklarını söyleyenlerin bu gün gençlerimizin kahve köşelerinde pineklediklerine seyirci kaldıklarını da büyük bir ibretle tanık olmaktayız.

159 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.