Hoşgeldiniz  

KALDIRIMLARI İŞGAL EDEN BÜFELERE İZİN YOK

admin | 04 Aralık 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi, kaçak ve ruhsatsız yapılarla mücadele çalışmaları kapsamında kaldırımları işgal ederek vatandaşların yaya yolunu kapatan 5 ruhsatsız yapıyı yıktı.

Farklı mahallelerde yapılan denetimlerde daha önce boşaltılıp kaldırılması yönünde yapılan tebligata rağmen kaçak işyerlerini kaldırmayanlara belediye ekipleri müdahale etti.

Hürriyet Mahallesi Şerzan Kurt Parkı karşısında bulunan Sağlıklı Hayat Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun önünde kaçak bir şekilde inşa edilerek ambulans ve hastaların giriş çıkışını engelleyen büfeler Belediye ekiplerince kontrollü bir şekilde yıkılarak ortadan kaldırıldı.

Kaçak büfelerin yakımı sırasında Belediye Zabıta Müdürlüğü ekiplerine Batman İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri de destek verdi.

Batman İl Sağlık Müdürlüğünün resmi yazısına istinaden gerçekleşen yıkım çalışmalarında, çevrede geniş güvenlik önlemleri alan ekipler, kaçak büfeleri boşaltarak iş makineleri eşliğinde yıkımı gerçekleştirdi. Batman Belediyesi Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, kamusal alanların izinsiz, ruhsatsız kullanılmasına ve yer işgallerine kesinlikle müsaade edilmeyeceğini bununla ilgili çalışmaların devam ettiğini belirterek “Halkımızın huzur ve refahı, rahatlıkla kaldırımlarda yürüyebilmeleri ve herhangi bir engelle karşılaşmamaları için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Elimizi taşın altına koyduk. Kaçak yapılara müsaade etmeyeceğiz. Halkımızdan da aynı duyarlılığı bekliyoruz” dediler.

161 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.