Hoşgeldiniz  

KALİTE YÖNETİM SÜREÇLERİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ

admin | 25 Mart 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

KALİTE YÖNETİM SÜREÇLERİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Batman Üniversitesinde YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar’ın Katılımıyla Kalite Yönetim Süreçleri Konulu Toplantı Düzenlendi

Batman Üniversitesi Kalite Koordinatörlüğü tarafından ‘Kalite Yönetim Süreçleri’ konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Batı Raman Kampüsü Rektörlük Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Necmettin Sezgin ile Prof. Dr. Rohat Cebe, Genel Sekreter Doç. Dr. Ömer Faruk Ertuğrul ile birim kalite komisyon üyeleri katıldı.

PROF. DR. MUHSİN KAR: “KALİTE GELECEK İÇİN GÜNCEL YETERLİLİĞE SAHİP OLMAKTIR”

YÖKAK kalite güvence sistemleri hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Muhsin Kar, üniversitelerin bu süreçte neler yapmaları gerektiğini anlatarak kalite kültürünü yaymak için çalışmaların devam ettiğini belirtti. Kalite oluşumunun bölgesel kalkınma odaklı çalışmalara da önemli katkılar sunduğunu ifade eden Prof. Dr. Muhsin Kar, paydaşlarla olan ilişkilerin ve memnuniyetlerin de kalite konusunda etkili olduğunu dile getirdi. Kalkınma oranı, devamlılık ve gelişime açıklık konuları hakkında da katılımcıları bilgilendiren Kar, üniversitelerin toplumsal faydayı sağlama konusundaki misyonlarından bahsetti. Teknolojik gelişmelerin avantaj ve dezavantajlarından söz eden Kar, iş gücü kayıpları ve dengesiz iş dağılımı konularına ilişkin bilgilendirmeler yaptı.

Prof. Dr. Muhsin Kar sözlerine şu şekilde devam etti: “Yaşanan değişimlerle birlikte yeni meslekler ortaya çıktı ve iş yapma şeklimiz de değişti.

Pandemi süreci ile birlikte uzaktan çalışma zorunluğu ortaya çıktı. Bu nedenle bizler de yaşanan bu değişimlere ayak uydurmalı ve yetkinliklerimizi geliştirmeliyiz. Kalite gelecek için güncel yeterliliğe sahip olmaktır. Bu kapsamda toplumun yeniçağa ayak uydurabilmesi, yetkinliği, çalışma isteğinin bulunması ve yaşam boyu öğrenmeye açık olması en önemli beklentilerimizdendir.”

REKTÖR DEMİR “ÜNİVERSİTEMİZ KALİTESİNİ TESCİLLEYEREK KALİTE YÖNETİMİ SİSTEMİ BELGESİNİ ALDI”

Konferansın ardından Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, kalite sürecinin üniversitemiz açısından önemine değinerek Batman Üniversitesi olarak TSE tarafından verilen ISO 9001:2015 Kalite Yönetimi Sistemi Belgesini aldıklarının müjdesini verdi. Kalite sürecinin uzun bir yolculuk olduğunu ve Batman Üniversitesinin bu yolculuğu başarı ile tamamlayacağına inancının tam olduğunu dile getiren Rektör Demir, sürece destek veren tüm personele teşekkür etti.

Program, Prof. Dr. Muhsin Kar tarafından ISO 9001:2015 Kalite Yönetimi Sistemi Belgesinin Prof. Dr. İdris Demir’e takdim edilmesinin ardından sona erdi.

31 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.