Hoşgeldiniz  

KAN BAĞIŞI PROTOKOLÜ İMZALANDI

admin | 24 Haziran 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılayı arasında ‘Gönüllü Kan Bağışçısı Kazanılması ve Bilinçlendirilmesi’ne ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşen iş birliği protokolü imza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Kızılay Batman Kan Merkezi Müdürü Dr. Hakkı İpek ve Şube Müdürü Şirin Temiz katıldı.

İmzalanan protokolün amacı toplumda kan bağışı bilincinin oluşturulması ve gönüllü, düzenli ve bilinçli kan bağışçısı kazanımının sağlanmasıdır. Protokol kapsamında gönüllü kan bağışçısı kazanımı ve kök hücre eğitimleri verilecek.

“Gönüllü Kan Bağışçısı Kazanılması ve Bilinçlendirilmesi”ne ilişkin iş birliği protokolü Müdür Kurtaran ve Kızılay Batman Kan Merkezi Müdürü Dr. Hakkı İpek tarafından imzalandı. Protokol imza töreninde konuşan Müdür Kurtaran, Türk Kızılay’ın Türkiye ve Dünya üzerindeki öneminden söz edip Türk Kızılayı heyetini yaptıkları önemli çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Milli Eğitim Ailesi olarak her zaman Kızılay’ın çalışmalarına destek vereceklerini belirtti.

77 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.