Hoşgeldiniz  

KANAYAN YARA İŞSİZLİK…

Halit BEYTÜT | 18 Haziran 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Fakru zaruret içinde çırpınan evine ekmek götürememenin ezikliğini yaşayan milyonlara varan işsizler ordumuza her nedense çare bulmak yerine tam aksine işsizliğin azaldığı yalanı atılmaktadır.

Bu yalan atılırken 13 milyon işsizimiz adeta isyan etmektedir.

Milyonlarca encimiz iş bulamamanın ayakları üzerinde durmak isteyip de duramamanın ezikliğini yaşarken hükümetimizin işsizler konusuna hiç ama hiç değinme gereğini bile duymaması son derece büyük bir talihsizliktir.

Benim cennet misali ülkemin pırıl pırıl gençlerini kahve köşelerine pineklemekten kurtaramayan bir iktidarı neyleyim.

Kendi vatanlarında iş bulamamanın ezikliğiyle dış ülkelere gitme eğiliminde olan binlerce hatta yüz binlerce gencimizin daha dorusu milyonlarca yetişmiş beyinlerimizin dış ülkelere gitmesine neden olanların hala kendi ülkemizde bu kanayan yaraya çare bulma girişiminde bulunma gereğini duymayanların gençlerimize yaptıkları sahte övgülere de artık karnımızın tok olduğunu ifade etmek isterim.

Sadece ülke genelindeki işsizler ordusu artık dayanılmaz acıyan, dayanılmaz çaresizlikler yaşamakta umutları büsbütün tükenmektedir.

Bu insanların umutlarını tüketenlerin onların mutsuz omlularında başrolü oynayanların sürdükleri saltanatı görünce kahrolmamak elde değildir.

Benim ülkemde yarınlarımızın sahipleri dediğimiz gençlerimizin umutsuzlar kervanında olması son derece iç paralayıcı bir durumdur ve iktidar sahipleri buna rağmen hala ortamı güllük gülistanlıkmış gibi göstermeye kalkışmalarını ben son derece büyük bir talihsizlik olarak değerlendiriyorum.

Yalanlarla oyalayıcı taktiklerle ülke yönetmek sadece bunu yapanların kendilerin kandırmaktan öteye gitmediğini de özellikle vurgulamakta yarar görüyorum.

Benim ülkemin işsizler ordusuyla donanması karşısında sus pus olanların kendi yaşantılarını allayıp pullamalarına ben sadece en büyük ihanet olarak görmekteyim.

Kendilerini fil karşılarındakini fare gören bir zihniyetle ülke yönetenlerin yönetim tarzını lanetlemekten başka yapacak bir şeyimizin olmadığını da ifade etmek isterim.

Ülkemin genelindeki işsizlerin sayısının her geçen gün katlanarak artması karşısında hala suskunlukların sürdürenlerin sadece korkaklık zırhına saklandıkları gerçeğini görünce de eh artık pes demekten başka da bir diyeceğimizin kalamayacağını da özellikle vurgulamak isterim.

Benim gençlerimin geleceğini karartanların, benim gençlerimin umutlarını tüketenlerin daha ne zamana kadar bu ülkeyi soyup boğana çevireceklerine seyirci kalacağımızı da söylemeden edemeyeceğimize ifade etmek isterim.

Benim ülkemdeki yarınlarımızın sahipleri olan gençlerimin umutlarını yeşerten onlarında artık ayakları üzerinde durmalarını sağlayabilecek gerçek bir iktidara olan özlemimiz her geçen gün katlanarak artmaktadır.

Dileğim yarınlarımızın sahipleri olan gençlerimizin bu günkü karanlık dönemini atlatacağına gençlerimizin söndürülen umutlarını yeniden yeşerteceklerine inandığım bir iktidar bu ülkenin geleceğin mutlaka ama mutlaka kurtaracağına olan inancım da sonsuzdur.

58 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.