Hoşgeldiniz  

KANAYAN YARA İŞSİZLİK…

Halit BEYTÜT | 10 Ekim 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Gerek yurt genelinde ve gerekse de ilimizde kanayan yara haline gelen işsizlik her geçen gün katlanarak artıyor.

Günümüzde hayat zorlukları arasında acımasız bir çarkın dişlileri arasında çabalayan ve iş bulamamanın büyük ıstırabını çeken vatandaşlarımızın feryadına neden hala kulak verilmiyor anlamak mümkün değil.

Karnı tok sırtı pek insanların çoğunlukta olduğu ilimizde evine çocuklarına bir ekmek bile götürmeyen çaresiz insanlarımızın düştükle elim durumu görmezlikten gelenler ülkenin ne kadar vurdumduymaz insanlarla dolduğunu hatırlamak bile istemezler.

İlimizde de her geçen gün işsizler ordusuna bir yenileri ekleniyor.

Batman adeta işsizlerin ordu kurduğu bir il olmak adına süratle ilerlemektedir. Tüm bu olumsuzluklar ülke genelini sarıp sarmalarken iktidar kanadının bu konuya hiç değinmemesi de apayrı bir üzüntü vesilesi olmuştur.

Evine ekmek götüremeyen ve işsizliğin verdiği eziklikle yaşamını sürdürmek zorunda kalan insanlar bizim insanlarımızdır ve bu ülkenin insanlarıdır bu insanların insan gibi yaşama olanağını bulması iktidarın görevidir ama her ne hikmetse iktidar işsizliği duymak bile istememektedir.

Enflasyonu düşürdük diyerek ucuz kahramanlık gösterisini yapanların kendi işsizler ordusunun düştüğü çaresizliği her ne hikmetse örmezden gelmektedirler.

Yıllardır ülkedeki insanların refah düzeyin insan onuruna yaraşır bir seviyeye getirecekleri narasını atanların vatandaşın oylarını aldıktan sonra nasıl sadece ceplerin nasıl doldurabileceklerinin mücadelesini veriyor ve verdikleri sözleri nasıl unuttuklarını da yıllardır izliyoruz.

Vatandaş işsizmiş aşsızmış umurlarında değil bu yüzden ülke insanı artık seçtikleri ve kendilerini mecliste temsil edeceklerine inandığını değil gerçek anlamda vatandaşın sorunlar ile meclisi meşgul edebilecek kapasitede olanları tercihe edeceklerdir haberiniz ola.

Hayatın acımasız çark dişlileri arasında yaşmaya çalışan ülke insanına neden refahı çok görürler anlamak mümkün değil. Yalanla dolanla vatandaşın oylarını alıp belirli bir makama gelenlerin kendilerine teveccüh ettiği bu makamda vatandaşa karşı hiç mi ahde vefa borçlu olduklarını hatırlamazlar.

Rabbana hep bana zihniyetini taşıyanlar işsizlikten beli kamburlaşmış.

Hayata karşı mücadele azmini yitirmiş bunca vatan evladı artık tüm umutlarını geleceklerini tamamen yitirmek üzere olduklarını özellikle ifade etmek isterim.

Atık bulanık sularda balık avlamaya çalışan ve işsizliği kesinlikle görmezden gelen bir iktidar artık miadını doldurmuş vatandaşta onlardan umudunu kesinlikle yitirmiş bulunmaktadır.

Ülke genelinde katlanarak artan işsizler ordusu ülkemizin en tehlike arz eden olay olacaktır bunun böyle bilinmesinde yarar vardır.

235 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.