Hoşgeldiniz  

KANSER HASTALIĞINDA “ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

admin | 08 Nisan 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Ulusal Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında ilimiz 14. İUS Üs Komutanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) uzman doktorları tarafında Hava Meydan lojmanlarında ikamet eden kadınlara kanser konulu eğitim verilerek, Kanser taraması yapıldı.
Etkinliğe; Vali Hulusi Şahin’in Eşi ve aynı zamanda Batman Gönül Elçileri Temsilcisi Ebru Şahin, Garnizon Komutanı İhsan Kaplan’ın eşi Arzu Kaplan, İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Pamukçu’nun eşi Dr Eylem Pamukçu, uzman doktorlar ve çok sayıda kadın katıldı.

‘Kanser Hastalığı’ konusunda bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalık kazandırma çalışmaları kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından Hava Meydan lojmanında oturan kadınlara Mobil KETEM aracında uzmanlar tarafından kanser taraması yapıldı, ardından katılımcılara rahim kanseri, meme kanseri ve kolon kanserleri ile ilgili KETEM hizmetleri hakkında bilgi verildi.
Etkinliğin sonunda katılımcılara; İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan KETEM El Broşürleri ve hijyen seti hediye edildi.

62 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.