Hoşgeldiniz  

KANSERLİ HASTAYA BAŞARILI AMELİYAT

admin | 24 Haziran 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Batman Bölge Devlet Hastanesinde gerçekleştirilen başarılı ameliyatla kanser hastası 48 yaşındaki Cahide Y. sağlığına kavuştu.
Başarıyla gerçekleştirilen ameliyata ilişkin Op. Dr. Ümit Alakuş şöyle dedi, “Hastamız bize kanama, kabızlık ve Rektumda (kalınbağırsağın son kısmı) kitle ile başvurdu. Yaptığımız incelemelerde 3. Evre alt rektum kanseri teşhisi koyduk. Kendisi ile hastalığın seyri ve yapılması gerekenler konusunda fikir birliğine vardık. Daha önce de kadın hastalıkları kanseri nedeni ile iki kez ameliyat olmuş ve radyoterapi almıştı, bu yapılacak ameliyatı güçleştiren bir faktördü. En büyük endişelerinden biri haklı olarak bağırsakların torbaya alınması konusu idi. 50 yaş üzerinde şikâyeti olmasa bile bireylerin kolon kanseri taramalarını yaptırmaları hayati önem taşımaktadır, ancak geç fark edilse bile hastalıkla mücadele edebileceğimiz yöntemler mevcuttur.”
“EMEĞİ GEÇENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN”
Kanserden kurtulduğu için çok mutlu olduğunu söyleyen Cahide Y. “7 ay önce hastalığımı öğrendiğimde dünyam başıma yıkıldı. Öncesinde de zaten kadın hastalıklarından dolayı kanser olmuş ve kemoterapi almıştım. Bu son durumu atlatamam sanıyordum. Çok şükür şimdi çok iyiyim. Doktorlarımdan ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun.” dedi

226 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.