Hoşgeldiniz  

“KAPATMA DAVALARI ARTIK GÜNDEMDEN DÜŞMELİ”

admin | 05 Temmuz 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

“KAPATMA DAVALARI ARTIK GÜNDEMDEN DÜŞMELİ”

DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, muhalif partilere yönelik açılan son davaları eleştirdi.

HDP’ye yönelik kapatma davasını eleştiren DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, “Demokrasiyi güçlendirmenin en iyi yolu, farklı fikirlere açık olmaktır. HDP’ye yönelik açılan kapatma davası, halk desteğini kaybeden iktidar ortaklarının bir tahammülsüzlük refleksidir.

6 milyon oy alan bir partiyi kapatmaya çalışmak, halk iradesini yok saymak, sorun ve taleplerini çözümsüzlüğe sürüklemektir. Böylesi bir girişimin toplumsal barışa katkı sağlayabileceğini kim söyleyebilir? Ortada somut bir suç varsa, bu suçu işleyenler hakkında bağımsız yargının harekete geçmesi çok doğal ancak parti kapatma konusunun artık gündemden düşmesi gerekiyor.

Ülkemizdeki hiçbir soruna çözüm bulamayan ve halktan tam anlamıyla kopan iktidar, kontrol altına aldığı medya düzeni ile vatandaşımızı gerçek sorunlarından uzaklaştırmaya çalışmaktadır. Devletin tüm kurum ve imkanlarını gücü elinde tutma hırsıyla kullananların; özgürlüklere, demokrasiye, insan haklarına yönelik saldırgan bir tutum izleyenlerin ve halkın vicdanında derin yaralar açmak isteyenlerin karşısında olacağız” dedi.

81 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.