Hoşgeldiniz  

KAR SEFERBERLİĞİ

admin | 17 Şubat 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

İlimizde etkili olan kar yağışı nedeniyle alarmda olan Batman Belediyesi Fen ve Temizlik Müdürlüğü kar temizleme ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Meteoroloji Müdürlüğünün verilerini dikkate alan Batman Belediyesi şehir merkezindeki ara arterlerde ulaşımın aksamaması ve vatandaşların yağıştan olumsuz etkilenmemesi için özellikle bazı bölgelerde ve mahallelerde ‘kar seferberliği’ ilan ederek, 24 saat boyunca aralıksız kar temizleme çalışması gerçekleştiriyor.

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı 2 greyder,  5 kepçe, 5 kamyon, 2 kar küreme tuzlama aracı 4 pikap ve çok sayıda personel ile kentin tüm bölgelerini kapsayacak şekilde kar temizleme çalışmaları yürütülüyor.

ÇALIŞMALAR 24 SAAT ARALIKSIZ SÜRDÜRÜLÜYOR

Batman’da devam etmesi beklenen kar yağışı nedeniyle yolların kapanmaması, yollarda ve kaldırımlarda buzlanmanın oluşmaması için kar küreme ve tuzlama yapan ekipler 24 saat hazırda bekleyerek çalışmalarını sürdürecek.

Batman Belediyesi Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz yaptıkları açıklamada “Vatandaşlarımızın öncelikle özel araçları ile trafiğe çıkmamaları, toplu taşıma araçlarını kullanmaları önem arz etmektedir. Özel araçları ile trafiğe çıkacak olan vatandaşlarımızın araçlarında kar lastiği ve zincir bulundurmaları gerekmektedir. Ayrıca belediyemizin yol açma çalışmalarına engel teşkil edecek şekilde cadde ve sokak kenarlarına park yapmamaları önem arz etmektedir” uyarısında bulundular.

Öğrencilerin yaralanmaması için ekipler Batman’da bulunan okul bahçelerinde buzlanmaya karşı tuzlama ve kumlama çalışmalarını gerçekleştiriyor.

179 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.