Hoşgeldiniz  

KARAR SENİN

Muharrem BİTEN | 10 Temmuz 2020 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Gelişim sürecini tamamlamamış toplumlarda ilkel çok fazla emare ile karşı karşıya kalıyoruz.

Toplumu var eden anane ve ahlak değerleri ile kültür ve medeniyetin varoluş sebepleri bizi biz eden öğelerdir.

Ama bu değerlerin medeniyetin ve çağın gerisinde kaldıklarında her şeyde olduğu gibi bu alanda da varoluş sebebimiz kayboluyor.

Seni var eden bu toplumun anaç öğelerini yoz bir kültürsüzlük ile yoğurduğumuzda önümüze kaos düşer, kaos yaşanır ve kaos büyür.

Her toplumun kültürel değerleri önemli değildir.

Önemli olanları hayatın anlamı gibi sarılmak ve seni çağa ve medeniyetin gerisinde yaşamayacak bu ilkel ve amaçsız kültürel varlık zannettiğimiz bu felaket ile yaşamak yerine toplumdan uzaklaştırmak gerekir.

Çağın gerisine düştüğünde çocukların gelişmiş kültürlerin esaretinde kalır.

Yozlaştığın kültürünle dünyada yalnızlaşır bir ucubeye dönüşürsün.

Sana onurlu bir yaşam sunması gereken kültürün ve medeniyetin düşkünlerin, esirlerin, kölelerin ve ihanet edecek yoz ruhların milletine ve halkına zarar veren yaratıklar haline getirir.

Yozlaşmış bir ruhtan tehlikeli bir şey yoktur.

Medeniyetini ve kültürünü kaybetmiş bir ucubeden daha tehlikeli bir şey yoktur ve değerlerini yitirmiş bir insandan tehlikeli bir varlık yoktur

Daima güçlünün yanında, hakkın karşısında zalimin çorbasına ekmek doğrayarak kana kana çorba zannettiği şeyi, kardeşlerinin ucuz Şam pqza larında Satılmış kardeşinin kanına ekmeğini doğrar.

Onun için varlık sebebi kişiliksiz bir varlık olmak ilke devam edegelen ama bir lokma ekmek için çocuklarını kurban etmekten çekinmeyen ahlak yoksunu yüzsüz ve dolandırıcıların dünyası Canlı çap  canlıdır.

İhanet ettiği kendi toplumuna da caka satarak sanki zamanım ve mekanın sahibi gibi şeytani nefsini egonun doruklarında yaşıyor.

Bugün kendi kardeşinin kanı üzerine çorba kaynatmanın kendisine avantaj sağladığını zanneden bu zavallı ruh halinin bir gün kana kana içtiği çayın çocuğunun kanı olduğunu görebildiği gün kendi ahlaki kültürel ve insani dünyasına geri dönecektir.

Çok geç olmasın dilediğiniz şey, sizin öncelikli şerefli bir karar verme şansınız var demektir.

179 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.