Hoşgeldiniz  

KARARAN UMUTLAR…

Halit BEYTÜT | 16 Ocak 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemizi ve tüm dünyayı saran korona virüsü insanları normal hayatlarından koparınca insanların gelecekleriyle ilgili tüm planları altüst oldu.

Böyle olunca insanlarımız sadece can derdine düşmekten başka hiç ama hiç bir şeyi düşünemez duruma düşmüşlerdir.

İşsizlik, asgari ücretli, işçi, memur, emekli, esnaf, dolayısıyla günlük ekmeğini kazanan milyonlarca insan artık çaresizliğin pençesinde kıvranıp durmaya başladılar.

Hal böyle ölünce ve de korona yüzünden günlük nafakasını bile karşılayamayan insanları haleti ruhiyeler bile darmadağın oldu.

Tüm bu çaresizlik ve karamsarlıklar sürüp giderken ülkeyi yönetenlerin hala bu elim manzarayı görmemezlikten gelmeleri son derece hüzün verici bir durumdur.

Hele hele günlük kazanıp, hiçbir sosyal güvenceleri olmayan sokak emekçileri dert küpü olmuş durumdalar. Evlerde adeta ölüme terk edildiklerini dile getiren bu insanların düşünülmemesi ise kelimenin tam anlamıyla bir vurdumduymazlıktır.

Kahveci esnafı, restoran işleticileri, sinemacılar, müzisyenler tam bir çıkmazın içine girmişlerdir. Sadaka niteliğini aşmayan yardımlar yapılıyor olsa da bu onları kesinlikle düştükleri çıkmazdan kurtulmaya yetmiyor.

Vatanlarından kaçıp tası tarağı ülkemize atan Suriyeli sığınmacılara tanınan yardımlar ne yazıktır ki kendi vatandaşımıza tanınmamaktadır bu da ülke vatandaşının içinde adeta kanayan bir yara olmuştur.

Benim fakirim aç açıkta iken Suriyelilere böylesine sarılmak ve onlara kendi ülkelerinde bile tanınmayan hakları benim vatandaşlarıma tanınmaması son derece gönül kırıcı ve vatandaşa yapılan en büyük işkence olmuştur.

Simitçi, çaycı, seyyar satıcı, müzisyen, çiçekçi gibi günlük kazançla evini döndüren bir grup sokak emekçisi ne yazıktır ki Suriyeliler kadar değer görmüyor.

Buna karşın her gün yapılan zam yağmurları altında evine ekmek bile götüremez duruma düşürülen ülkemin vatandaşına reva görülen bu sahipsizlik artık dayanılamayacak durum arz etmiştir.

Lafa gelince mangalda kül bırakmayan ülkemin yöneticileri bu suskunluk karşısında millet nezdinde artık tüm güvenirliliğini ve de saygınlığını da kaybettiklerini bile umursamıyorlar.

Korona yüzünden hem can derdine düşen hem de evini geçindirmek isteyen ama bu imkândan mahrum kalmış ülkem vatandaşı artık bu günkü iktidarın tüm söylemlerine inanmıyor.

Bu ülkede böylesi bir cağda vatandaş hala evine ekmek götüremez duruma düşürülmüşse ülkemi yönetenlerin vatandaş nezdinde ne saygınlığı kalmıştır ne de inanılırlığı…

111 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.