Hoşgeldiniz  

KARDEŞ OLALIM MI?

Muharrem BİTEN | 22 Ağustos 2019 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Gün gelir dünya değişir, başlar taş olur. Dünya bir devrandır kimseye kalmaz, zalim zulmüyle meşhur olur.
Zulme uğrayan uğramıştır yapacak tek teselli zalimin sonunun mazlumlara görülmesidir. Allah’a inancı olan herkes bilir ki; bu kâinat iyilik üzere kuruldu ve yaratılan Kâinatın tümünün yaradana kulluk etmesi amaçlanmıştır. Kimin kime hakkı varsa hak ne affedilir ve nede unutulur.
Affettim diyerek kimse af olmaz, zulmedeceksin hukuku çiğneyip beni mağdur edeceksin, insanlar nezdinde itibar kaybına uğratılacağım, sonra affet gitsin denilecek. Bu söylem bir komedyadan başka bir şey değildir.
İtibarlı bir dinin olacak ve bu din bu dünyada sana adaleti hukuku ve iyi bir gelecek vermeyecek, aksine kan, ölüm, zillet ve yokluk getirecek ve diyeceksin ki “Ahirette görüşelim” yok böyle bir şey… Bu dünyada bana bir güzellik sunmuyorsa öbür tarafta da lazım olmasın derim.
Sonra kardeşlik diyeceğiz yaşarken kin, nefret ve iftira dolu bir hayat yaşayacağım.
Benim hakkımı gasp edecek beni zıvanadan çıkaracak insanca muamele görmeyeceğim de diyecek ki kardeşlik tır affet.
Batsın böyle kardeşlik…
Ne demek affedilecek, ne demek iyi muamele görecek yok böyle bir anlayış. Bu anlayış düşkünlerin ağzı ile söylenmiştir. Bu güçlünün mazlumu kullanmak üzere icat ettiği bir yılanlı dildir.
Sonra insanlar telef olacak, ölümlerden ölüm beğenecekler bir zalim yok edecek bir milleti sürgünler bombalar Suriye misali…
Sonra affedin ne olur kardeşiz diye…
Kardeşlik senin dinini tanıdığım kadar dinimi tanıyorsan, ırkını tanıdığım gibi ırkını tanıyorsan, kültürüne saygı duyduğum gibi kültürüne saygı duyuyorsan kardeşiz.
Beni kardeş olarak kabul ettiysen aynı babadan anneden olmak gerekmez aynı dili konuşabiliyorsak kardeşiz.

262 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.