Hoşgeldiniz  

KARMAKARIŞIK BİR ÜLKE OLDUK…

Halit BEYTÜT | 06 Şubat 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Toplumsal aydınlığı gölgeleyip karartan olaylar birbirine eklenerek sürüyor. Giderek yoğunlaşıp ağırlaşan ekonomik sorunlara covid.19 salgını nedeniyle getirilen sınırlamaların sıkıntıları eklendi.

Eğitimden güvenliğe uzanan toplumsal alanda sağlık çalışanları başta olmak üzere ölümlerle sonuçlanan üzücü olaylar, siyasal alandaki karşıtlıklar, çirkin sertlikler ve sözler, anlamsız çıkışmalar ve suçlamalar artarak sürüyor.

Toplumsal barışın açıkça göz ardı edildiği karanlık bir ortamda bulunduğumuz yarınlarımızı da olumsuz etkileyen sakıncalı bir gidiştir.

Hal böyle iken bizim zati muhterem ülke yöneticileri ne gariptir ki birbirlerine laf yetiştirmekle zamanlarını geçirip bu vahim duruma değinmek gereği bile duymayacak kadar sağır olmayı yeğliyorlar.

Virüs nedeniyle alınan tedbirlere elbette ki uyacağız ama dükkânları kapatılan ve geçimini bu yolla kazanan milyonlarca insanlarımızın içine düştükleri çaresizliği de görmezlikten gelinmemelidir. Bu ülkenin vefa timsali vatandaşlarına pandemi yüzünden yokluk çektirmek asla kabul edilir bir durum değildir

Toplumsal dayanışmayı kendine ilke edinmiş bir millete reva görülen sadaka niteliğindeki yardımlara bu millet asla layık değildir.

19 yıldır ülkenin ekonomik durumunu düzeltemeyen ve bunun doğal sonucu olarak pandemi sürecinde vatandaşını ekmek alamayacak duruma getirenlerin millet nezdinde ne güvenirliliği kalmıştır ne de inanılırlığı.

Bu elim dönemde bile hala koltuklarını koruma mücadelesini verenlerin katkı nasıl unuttuklarını ve nasıl bir köseye attıklarına da tanık olduk maalesef.

TV Ekranlarının ana haber bültenlerinde sadece çirkin ve söylenmemesi gereken sözlerle birbirlerine hakaret eden siyasetçileri izlemekten bıktık usandık.

Bu ülke insani bu insanları halkın ve milletin refah düzeyini insan onuruna yaraşır bir düzeye ulaştırmaları içini görev vermiştir de bakıyoruz bunların vatandaşı düşündükleri bile yok.

Vatandaşın oylarıyla belirli makama gelenlerin sadece kendilerini ve yandaşlarını koruyup kollamaları vatandaşı yok saymaları bu ülkenin vatandaşlarına yaptıkları en büyük ihanettir.

Bu böyle devam edemez, bu vurdumduymazlık sürüp gidemez, bu vatandaşı yok saymakla kabul edilemez. Ülkemin vatandaşı artık araştırıcılık zihniyetini daha uzun sure sindiremez. Egemenlik kayıtsız şartsız milletinse iktidarlar bu vefakâr milleti yok sayamaz.

Bunun böyle bilinmesini ve de vatandaşa yaptıkları vefasızlığın gün gelir bedeli en ağır şekilde sorulacaktır zati muhterem kendilerini bu ülkenin tek sahibi olduklarına inananlara özellikle duyurulur.

90 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.