Hoşgeldiniz  

KARNE DAĞITIM TÖRENİ YAPILDI

admin | 16 Haziran 2019 | Eğitim, Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Yılsonu karne dağıtım töreni şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın okulunda yapıldı.

2018-2019 eğitim-öğretim yılı yılsonu karne dağıtım töreni; 9 Haziran 2017 Cuma günü Kozluk’ta karne dağıtımın ardından bölücü terör örgütü mensuplarınca düzenlenen silahlı saldırı sonucu şehit olan Müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ın görev yaptığı ve isminin verildiği Şehit Şenay Aybüke Yalçın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı.

Karne dağıtım törenine; Vali Hulusi Şahin, Kozluk Kaymakam Vekili Abdullah Özadalı, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve ilçe kamu kurum müdürleri katıldı.

“BİR AYBÜKE ÖLÜR BİN AYBÜKE GELİR”

Karne dağıtım töreni öncesinde okulda şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın adına açılan anı defterini imzalayan Vali Hulusi Şahin, “Sevgili Aybüke; bugün senin yokluğunda bir karne törenine daha içimizde acı ve öfke hiç azalmadan yaşıyoruz. Senin evlatların ve kardeşlerin millet yolunda, hak yolunda yürümeye devam edecektir. Muhterem babanın senin tabutunun başında haykırdığı gibi bizi yıldıramayacaklar, rahat uyu, bir Aybüke ölür bin Aybüke gelir ruhun şad olsun” diye yazdı.  Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın arkadaşları tarafından verilen müzik dinletisinin ardından öğrencilere karnelerini veren Valimiz, öğrencilere yaz tatilinde özelikle sosyal medyadan uzak durmalarını, daha çok kitap okuyarak tatili iyi geçirmeleri konusunda nasihatlerde bulundu. Okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Vali Şahin “Her seferinde buraya geldiğimde yüreğim sıkılıyor, zorlanıyorum Aybüke’yi tanıma fırsatım olmadı. Ama sanki öz evladım, kız kardeşim gibi acısı yüreğimde kor ateş gibi duruyor, hepimiz için bu böyle. Yapılanlar cehaletin bir göstergesidir. Evlatlarımıza kıyıyorlar, ama bizi yıldıramazlar sadece kinimizi arttırır ve beraberliğimizi güçlendirir. Çocuklarımıza yarını inşa ediyoruz ve etmeye de devam edip yılmayacağız” diye konuştu.

400 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.