Hoşgeldiniz  

KARTAL’A BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

admin | 18 Şubat 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

TC İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum Müdürlüğü onaylı Tarihi ve Kültürel Mirasın Eğitimi ve Geleceği Projesi öncüsü Nil Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (NEYAD) tarafından İstanbul Sütlücede bulunan Lazzoni Otelde gerçekleşen törende fotoğraf yarışmasının ödülleri dağıtıldı.

İçişleri Bakanlığının desteklediği Nil Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (NEYAD) tarafından yapılan ‘Bu Miras Bizim’ konulu fotoğraf yarışmasına Türkiye’nin her yerinden gönderilen 3412 fotoğraf arasından Batmanın Ödüllü, Fotoğrafçısı Orhan Kartal ‘Saray Penceresinden Hasankeyf’ adlı fotoğrafı birinci seçilerek 5.000,00 TL sahibi olurken Clup Flıpper tarafından Bodrumda bir haftalık tatil de ekstra olarak takdim edildi.

Uluslararası Ödüllü Fotoğraf Sanatçısı Orhan Kartal “Sayın İçişleri Bakanımız nezdinde NEYAD tarafından yapılan çalıştayda Ülkemizin önemli sorunlarından biri olan zarar verilen tarihi ve kültürel eserlere dikkat çekmek, üzerine yazı yazılan, kırılıp döküldüğü için önemine uygun muhafaza edilemeyen kültürel ve tarihi öneme sahip yapı ve eserlerin durumunu sanatçı bakış açısıyla dile getirdim. Tekrar İçişleri Bakanıma ve Nil Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (NEYAD) çalışanlarına teşekkür ederim” diye konuştu.

188 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.