Hoşgeldiniz  

KAYIT DIŞI EKONOMİ İLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

admin | 01 Ağustos 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İlimizde kayıt dışı ekonomi ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar Vali Hulusi Şahin başkanlığında yapılan toplantıda masaya yatırıldı.

Denetimlere devam edilmesi, kurumlar arası veri paylaşımının ve koordinasyonun geliştirilmesi,  toplumun her kesimine yönelik farkındalığın artırılması konusunda çalışmalar yürütülmesi isteyen Vali Şahin, kayıt dışı ekonomi ile mücadelenin, haksız rekabetin önlenmesi açısından da önemli olduğunu ifade etti.

Mayıs-Haziran aylarını kapsayan yaklaşık iki aylık süreçte Batman genelinde yapılan denetimler hakkında bilgi veren İl Defterdarı, Batman genelinde bu süre zarfında toplam 679 iş yerinin denetlendiğini ve bu iş yerlerinden 157’sinin vergi ve SGK kaydının olmadığının tespit edildiğini söyledi. Denetimler sırasında 29 işyeri sahibinin müracaatları alınarak anında vergi ve SGK kayıtlarının yapıldığını, kayıt tescil belgeleri olmayan iş yerlerine ise gerekli uyarıların yapıldığını ve kendilerine tanınan süre içerisinde vergi ve diğer kayıtlarını yapmayan iş yerlerine gerekli cezai işlemin uygulanacağını ifade etti.

301 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.